Ładowarka samochodowa to dośc przydatne w obecnych czasach urządzenie. Biorąc pod uwagę fakt, że baterie, które montowane są w nowoczesnych smartfonach nie pozwalają na długi czas pracy na jednym ładowaniu, taka ładowarka przydaje się w najmniej oczekiwanym momencie. Co prawda są to bardzo proste urządzenia, a na rynku nie ma wielu modeli, które znacznie wyróżniają się od tych "standardowych". Niedawno znalazłem taką, która niemal w 100% spełnia moje oczekiwania.

Zanim zacząłem korzystać z ładowarki PURO Car Fast Charger w schowku mojego samochodu znajdowała się zwykła, kupiona za klika złotych, ładowarka z jednym gniazdem USB. Nic w tym złego, ale zazwyczaj brakowało mi możliwości ładowania drugiego urządzenia jednocześnie. Co więcej, prawie nigdy nie zabierałem do samochodu przewodu Lightning (choć mam ich kilka i jeden mogłem tam zostawić), co sprawiało, że ładowarka była bezużyteczna. Co prawda nie jestem zawodowym kierowcą, a samochodem jeżdżę do pracy i z powrotem oraz głównie po mieście, w którym mieszkam, ale jak wspomniałem na początku taka ładowarka przydaje się w najmniej oczekiwanym momencie. Kilka razy zdarzyło się, że mój iPhone rozładował się, a ja nie miałem ze sobą przewodu. Postanowiłem więc poszukać ładowarki dopasowanej do moich potrzeb i znalazłem taką. Jest to PURO Car Fast Charger - ładowarka samochodowa ze zwijanym kablem Lightning.

ładowarka samochodowa

Jedną z zalet tej ładowarki jest "wbudowany" kabel Lightning o długości 80 cm, który dodatkowo zwija się do jej wnętrza. Takie rozwiązanie sprawia, że nie muszę już pamiętać o przewodzie. Co więcej jego długość można regulować, dzięki czemu nie przeszkadza podczas jazdy samochodem, bo można zwinąć go na tyle by niepotrzebnie nie zwisał. "Mechanizm" pozwala na szybkie rozwinięcie kabla, podczas gdy ładowarka znajduje się w gnieździe. Pociągnięcie nie powoduje, że ładowarka z niego wypada - byłoby to bardzo wygodne, gdyby podczas jazdy trzeba było przybliżyć smartfona do oczu, ale jak wiadomo nie wolno tego robić. Drugą zaletą jest dodatkowe gniazdo USB. Jest to moim zdaniem lepsze rozwiązanie niż drugi kabel Lightning, ponieważ pozwala na ładowanie drugiego, dowolnego urządzenia.

ładowarka samochodowa

To czym producent chwali się najbardziej jest technologia szybkiego ładowania "PURO FAST CHARGER TECHNOLOGY" oraz certyfikat "Made for iPhone". Według informacji, które znaleźć można w opisie ładowarki w ciągu 30 minut naładujemy aż 50% baterii. Nie jest jednak napisane jakiej pojemności jest zakładana bateria. Przeprowadziłem krótki test, który polegał na jednoczesnym ładowaniu iPhone'a SE i 6S. Mniejszy podłączony był za pomocą "wbudowanego" kabla, przez który płynie prąd o mocy 5 wat i natężeniu 1 ampera. Model 6S podłączyłem do gniazda USB oryginalnym przewodem Lightning. Według producenta ładowarki, prąd dostarczany do urządzenia z tego gniazda ma moc 12 wat i natężenie 2,4 ampera. Liczyłem, że mimo nieco większej pojemności baterii, 6S naładuje się znacznie więcej niż SE. Po około 25 minutach, w obu urządzeniach baterie doładowały się o niecałe 20%. W kolejnym dniu przeprowadziłem podobny test. Wyniki zbliżone. W ciągu 15 minut baterie w obu telefonach zyskały tyle samo energii. Warto dodać, że poczatkowe stany baterii były podobne. Osobiście zacząłem sceptycznie patrzeć na "PURO FAST CHARGER TECHNOLOGY".

ładowarka samochodowa

Konstrukcja ładowarki jest dość solidna, ale to co najbardziej mi się nie podoba to jej wygląd, i choć o gustach się nie dyskutuje, to moim zdaniem jest ona po prostu brzydka. Nie wpływa to jednak na moją ostetczną ocenę. Nie jestem zagorzałym estetą, a najważniejsze, że ładowarka spełnia swoją funkcję. Za wątpliwe działanie technologii szybkiego ładowania daję 4 na 5.

PURO Car Fast Charger oraz inne ładowarki samochodowe znaleźć można w ofercie sklepu MyApple.


Tydzień promocji z firmą BASEUS

w bieżącym tygoniu cały asortyment firmy BASEUS z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: BASEUS10 i kupuj taniej.