Według najnowszych informacji, iPhone 8 otrzyma opcję szybkiego ładowania, a także funkcję „Tap to Wake”, która pozwoli na wybudzenie go przez stuknięcie palcem w jego ekran. Premiera nowego smartfona Apple będzie miała miejsce prawdopodobnie we wrześniu tego roku.

Smartfony Apple można już od modelu 6/6 Plus ładować w szybki sposób wykorzystując ładowarkę o mocy 12 W, którą firma z Cupertino dołącza do iPadów. Prawdopodobnie wraz z premierą iPhone'a 8 kalifornijski producent rozpocznie sprzedaż swoich telefonów w zestawie z lepszymi zasilaczami niż stosowane obecnie 5-watowe akcesoria. Na szybsze niż do tej pory ładowanie może pozwolić też port USB-C, który według niektórych plotek ma zastąpić złącze Lightning w iPhone'ach oraz iPadach.

Dzięki zastosowaniu ekranów OLED w iPhonie 8, Apple będzie mogło zaimplementować do oprogramowania nowego smartfona funkcję „Tap to Wake”. Pozwala ona na wybudzenie urządzenia przez stuknięcie palcem w jego wyświetlacz.

Warto odnotować, że użytkownicy nowszych telefonów firmy z Cupertino mogą już teraz skorzystać z opcji „Raise to Wake”, która sprawia, że podniesione urządzenie włącza swój ekran.

Zastosowanie ekranów OLED może pozwolić Apple także na prezentowanie na zablokowanym ekranie rozmaitych informacji związanych z wydarzeniami z kalendarza, pogodą czy aktualną godziną. Podobną funkcją charakteryzują się między innymi smartfony Samsunga. Warto jednak odnotować, że zastosowanie tej opcji nie jest możliwe w przypadku wyświetlaczy LCD, dlatego prawdopodobnie nie wszystkie nowe telefony Apple zostaną w nią wyposażone.

Źródło: Forbes