Nie wszystkie zdjęcia, które robimy, stoją na wysokim poziomie. Fotografia może być wszak poruszona albo prześwietlona, a także przedstawiać scenę, którą niekoniecznie chcemy pokazywać rodzicom pytającym, jak spędziliśmy wakacje. Na szczęście pojedyncze zdjęcia możemy ukryć z albumów i to bez usuwania ich.

macOS

Po otwarciu programu Zdjęcia na Macu konieczne będzie odnalezienie fotografii, które z różnych względów mamy zamiar ukryć. Po zaznaczeniu ich (przytrzymanie przycisku cmd pozwala na wybranie kilku pozycji naraz) kliknijmy na nie prawym przyciskiem myszy i wybierzmy opcję Ukryj x zdjęć.

Po wykonaniu opisanych wyżej czynności fotografie zostanę ukryte. Gdy jednak wybierzemy z górnej belki zakładkę Widok, to będziemy mogli kliknąć w Pokaż album Ukryte. To właśnie w nim (pojawi się w lewej kolumnie) znajdziemy zdjęcia, które ukryliśmy.

Jeżeli chcemy przestać ukrywać dane zdjęcie, to po odnalezieniu go w albumie Ukryte kliknijmy na niego prawym przyciskiem myszy i wybierzmy opcję Odkryj. Fotografia wróci na swoje pierwotne miejsce.

iOS

Po zaznaczeniu fotografii w aplikacji Zdjęcia dla iOS konieczne będzie naciśnięcie strzałki będącej symbolem udostępniania (lewy dolny róg) i wybranie opcji Ukryj. Ukryte zdjęcia pojawią się w albumie Ukryte w sekcji Albumy. Do normalnego widoku przywrócimy je w analogiczny sposób wybierając Odkryj.