Według informacji podanych przez lokalną prasę, Apple ma w przyszłym roku rozpocząć produkcję iPhone'ów w Indiach. Firma z Cupertino już teraz rozpoczęła poszukiwania pracowników z myślą o tym przedsięwzięciu.

Informacje na temat planów Apple opublikował serwis Times of India. Jeżeli wierzyć w przedstawione doniesienia, nowa fabryka iPhone'ów powstanie w miejscowości Peenya w pobliżu Bengaluru. Za produkcję smartfonów będzie odpowiedzialna tajwańska firma Wistron, która już wcześniej pomagała Foxconnowi oraz Pegatronowi w składaniu telefonów dla Apple.

Wspomniany już wyżej podwykonawca Apple – Foxconn – również buduje fabrykę w Indiach. W nowym zakładzie mają jednak powstawać przede wszystkim smartfony Xiaomi oraz OnePlus i nie wiadomo czy firma uruchomi dodatkową linię produkcyjną z myślą o iPhone'ach.

Rozpoczęcie produkcji w Indiach sprawi, że Apple będzie mogło sprzedawać na lokalnym rynku iPhone'y w bardziej konkurencyjnych cenach. Warto jednak zaznaczyć, że kalifornijski producent prawdopodobnie będzie musiał zapłacić wyższy o 12,5% podatek w związku ze swoją działalnością w tym kraju. Niewykluczone, że jest to efekt kompromisu, jak Tim Cook wypracował z premierem Indii w czasie tegorocznego spotkania, podczas którego panowie omawiali sprawy biznesowe.

Apple rozpoczęło poszukiwania pracowników z myślą o rozszerzeniu działalności na indyjskim rynku. Firma poszukuje między innymi menadżera do spraw iPhone'ów, menadżera do spraw dostaw, osoby odpowiedzialnej za lokalną sprzedaż, inżynierów oraz programistów. Czas pokaże czy już w ciągu najbliższych lat na iPhone'ach będzie można znaleźć napis „Designed by Apple in California. Assembled in India”.

Źródło: 9TO5MAC