Rok się jeszcze nie skończył, a już trwa w najlepsze festiwal spekulacji dotyczących kolejnych modeli iPhone'ów. Najnowsze doniesienia japońskiego bloga Macotakara mówią nie o dwóch, ale trzech nowych iPhone'ach 7s, w tym o modelu z 5-calowym wyświetlaczem i dwoma aparatami fotograficznymi umieszczonymi pionowo.

Źródłem tych rewelacji ma być jeden z tajwańskich dostawców. Model z 5-calowym ekranem miałby wypełnić lukę pomiędzy iPhone'ami z wyświetlaczami o przekątnej liczącej 4,7 i 5,5 cala. Ma się on nie różnić od nich pod względem specyfikacji technicznej. Jednymi różnicami będzie jego rozmiar i pionowe, a nie poziome - jak w iPhonie 7 Plus - ułożenie aparatów fotograficznych.

Przypomnieć warto, że wcześniejsze doniesienia tego bloga mówiły o tym, że nowe iPhone'y będą posiadać taki sam lub bardzo podobny design, pojawić się jednak ma nowy kolor - czerwony. Z kolei o dodatkowym, 5-calowym iPhonie wspominał we październiku serwis Nikkei. Według niego ten nowy iPhone miałby posiadać szklaną obudowę.

Całkiem możliwe, że wiele z tych doniesień okaże się prawdziwymi. Apple z pewnością pracuje nad różnymi rozwiązaniami, nie oznacza to jednak, że wszystkie one znajdą się w przyszłorocznych modelach iPhone'ów.

Źródło: Macotakara