Facebook zapowiedział wprowadzenie funkcji Live Audio, która pozwoli twórcom internetowym na nadawanie na żywo swego rodzaju podcastów. Nowa forma komunikacji została dziś udostępniona wąskiemu gronu testerów, ale już niedługo będą z niej mogli skorzystać wszyscy użytkownicy.

Niespełna rok temu Facebook udostępnił użytkownikom funkcję Live Video, a w zeszłym tygodniu została ona rozszerzona o filmy sferyczne nagrywane w 360 stopniach. Live Audio jest jednak skierowane przede wszystkim do podcasterów oraz autorów książek oraz opowiadań.

Live Audio ma być dodatkowo atrakcyjne za sprawą nisko ustawionych wymagań dotyczących jakości połączenia internetowego. Pozwoli to twórcom, którzy nie mogą transmitować na Facebooku relacji wideo, na wybranie nowej formy komunikacji.

Funkcja Live Audio została na razie udostępniona BBC World Service , LBC, Harper Collins oraz dwóm autorom: Adamowi Grantowi i Brit Bennett. Warto zaznaczyć, że użytkownicy korzystający ze smartfonów z Androidem będą mogli zminimalizować Facebooka w czasie słuchania audycji. W przypadku systemu iOS konieczne będzie pozostawienie aplikacji otwartej.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: Facebook


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019