„Drogi Święty Mikołaju…”. Wielu z nas właśnie takimi słowami rozpoczynało list do Mikołaja, którego główną częścią była oczywiście lista prezentów. Wśród najpopularniejszych, o które prosili chłopcy, wymienić można zabawki takie jak samochodzik, kolejka czy żołnierzyki. Wspomniałem płeć męską, bo poradnik ten pisany jest z myślą właśnie o jej przedstawicielach, i to bez względu na wiek, choć pewnie częściej skorzystają z niego Ci nieco starsi . Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby użytek zrobiły z niego przedstawicielki płci przeciwnej - będę bardzo zadowolony, że mogłem pomóc. Propozycje prezentów, które przedstawiłem, wybrane zostały na podstawie moich własnych preferencji - są to po prostu przedmioty, które chętnie zobaczyłbym pod swoją choinką. Zapraszam.

Bezprzewodowy głośnik All Room Air One firmy Audio Pro

Bezprzewodowy głośnik to urządzenie, które radość przyniesie nie tylko zagorzałym melomanom. Co prawda w dzisiejszych czasach urządzenia mobilne zaopatrywane są w coraz to lepsze głośniki, ale jakość wydobywanego z nich dźwięku nadal pozostawia wiele do życzenia. Głośnik All Room Air One produkowany przez szwedzką firmę Audio Pro oferuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości dźwięku - branżowe serwisy opisują ją przymiotnikiem „audiofilska”. Urządzenie wykończone jest skórą, a ze źródłem dźwięku łączy się za pośrednictwem sieci Wi-Fi, dzięki czemu sterować można nim za pomocą aplikacji instalowanej na smartfonie czy tablecie. Głośnik kompatybilny jest z Air Play, co znacznie ułatwia sprawę użytkownikom sprzętu Apple, a dzięki technologii Direct Link głośnik można połączyć ze źródłem dźwięku, nawet gdy nie znajdujemy się w zasięgu sieci Wi-Fi. Urządzenie podłączyć można również do telewizora. Całkowita moc wyjściowa to 100 W, więc głośnik ten może napsuć krwi sąsiadom.

All Room Air One

Cena: nieco ponad 2000 zł.

Strona producenta: Audio Pro

Górnicza koparka kołowa Lego Technik

Nie znam chłopaka, który w dzieciństwie nie fascynował się klockami Lego. Były to chyba jedyne zabawki, które potrafiły odciągnąć mnie od Commodore 64. Górnicza koparka kołowa to obecnie największy „seryjny” zestaw klocków Lego z serii Technic - składa się z niemal 4000 elementów, co pozwoliło na realistyczne odwzorowanie prawdziwej maszyny. Zestaw wyposażony jest w elektryczny napęd Lego Power Functions, który pozwala na zmechanizowanie koparki. Obsługuje on takie funkcje jak np. jazda do przodu i do tyłu, ruch pasów przenośników czy obrót kołem naczyniowym. Po złożeniu kloców poza olbrzymią koparką o wymiarach 72 x 29 x 41 cm można cieszyć się także górniczą ciężarówką. Zestaw ten to model typu 2 w 1 - można zbudować również mobilną wytwórnię kruszywa. Założę się, że większość chłopców ucieszyłaby się z takiego prezentu - i to bez względu na wiek.

Lego Technik

Cena: około 1000 zł

Strona producenta: Lego

Apple iPad Pro 9,7 cala

Tabletu za stajni Apple nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Pierwsza generacja tego urządzenia pojawiła się na rynku 6 lat temu, a iPady do dziś zdobywają pierwsze miejsca w rankingach satysfakcji użytkowników. Dlaczego wybór padł na ten właśnie model? Moim zdaniem ekran o przekątnej 9,7 cala to optymalny rozmiar. Jest on na tyle duży, że podczas użytkowania różnicę w wielkości zauważą właściciele iPhone’ów z „Plusem”, które według wielu kanibalizują tablety serii Mini. Mniejszy iPad Pro nie ustępuje wydajnością swojemu „większemu bratu”, jest za to bardziej poręczny. Warto pamiętać, że wysoka wydajność oznacza długi cykl życia produktu. Na mniejszym iPadzie Pro jeszcze pewnie przez kilka lat będzie można zainstalować najnowsze wersje systemu iOS. Długo będzie można się cieszyć także nowymi grami wyróżniającymi się nie lada oprawą graficzną. Urządzenie charakteryzuje się również świetnym wyświetlaczem z szeroką gamą kolorów (P3). Biorąc pod uwagę, że tablety służą raczej do konsumpcji treści, jest to bardzo ważna cecha.

iPad Pro

Cena najtańszego modelu: 2999 zł

Strona producenta: Apple

Zegarek Certina DS Powermatic 80

Niezwykle subiektywny wybór. Lubię klasyczne zegarki, bez żadnych wizualnych wodotrysków, pasujące do każdego stroju i na każdą okazję. Nie jestem również fanem smartwatchów. DS Powermatic 80 to tradycyjny zegarek z automatycznym mechanizmem charakteryzującym się 80-godzinną rezerwą chodu, produkowany przez firmę Certina, której historia sięga końca XIX wieku. Dzięki zastosowanemu w nim rozwiązaniu o nazwie Double Security, znanemu po prostu jako „DS”, zegarek ten cechuje się dużą wytrzymałością. Wzmocniona koperta wykonana ze stali szlachetnej, szafirowe szkło oraz specjalne uszczelki sprawiają, że może on naprawdę wiele wytrzymać. Ja praktycznie nie rozstaję się ze swoim zegarkiem, toteż narażony jest on na wiele uszkodzeń. Technologia „DS” byłaby dla mnie i wielu innych idealnym rozwiązaniem, dzięki któremu nie trzeba byłoby zwracać szczególnej uwagi na swój ulubiony czasomierz.

Certina DS Powermatic 80

Cena: około 3000 zł

Strona producenta: Certina

Etui Muse dla MacBooka firmy Moshi

Smukłe i eleganckie etui na MacBooka Pro z ekranem o przekątnej 13 cali. Z pewnością zmieszczą się do niego inne urządzenia o podobnej wielkości, takie jak MacBook Air czy iPad Pro z ekranem 12,9 cala. Moim zdaniem era ogromnych toreb oraz plecaków na laptopy dobiegła końca. Urządzenie „opakowane” w takie etui schować można do swojej uniwersalnej torby czy plecaka, co eliminuje konieczność noszenia dodatkowych „paczek”. Etui nie posiada zamka błyskawicznego, dzięki czemu można uniknąć porysowania przechowywanego w nim sprzętu. Rozwiązanie o nazwie „SlipGrip” zabezpiecza urządzenie przed wypadnięciem z pokrowca, który pełni przede wszystkim funkcję ochronną. Etui posiada zewnętrzną kieszeń, do której z powodzeniem schować można na przykład zasilacz.

Muse by Moshi

Cena: około 200 zł

Strona producenta: Moshi

CC: joulupukinpaaposti@posti.fi

Artykuł został pierwotnie opublikowany w MyApple Magazynie nr 8/2016

Pobierz MyApple Magazyn 8/2016

Magazyn MyApple w Issuu