Osoby, które zamówiły AirPodsy zaraz po premierze, otrzymały wczoraj przesyłkę z nowymi słuchawkami Apple. Niektóre z nich zdecydowało się na przeprowadzenie pierwszych testów tego produktu – także w trudnych warunkach, jakie z całą pewnością towarzyszą dziesięciokilometrowemu biegowi po górach.

Daniel Garcia opublikował w serwisie YouTube materiał, w którym dzieli się swoimi pierwszymi wrażeniami dotyczącymi AirPodsów. Mężczyzna przebiegł z nowymi słuchawkami Apple dziesięć kilometrów po górzystej trasie w czasie wietrznego dnia. W czasie treningu zmieniał prędkość biegu gwałtowanie przyspieszając, tak aby sprawdzić, czy nowy produkt firmy z Cupertino wypadnie mu z uszu.

Mimo początkowych obaw Garcii, AirPodsy nie wypadły z uszu w czasie treningu, a co więcej, nie poruszały się wewnętrz małżowiny. Biegacz ocenił jakość dźwięku słuchawek jako dobrą i zaznaczył, że ich bas jest lepszy niż przypuszczał.

Podczas biegu, który trwał nieco ponad godzinę, poziom naładowania akumulatorów AirPodsów spadł do 84%. Można więc wnioskować, że pięć godzin słuchania, o jakich informowało Apple, jest nie tylko realnym wynikiem, ale i że producent był bardzo zachowawczy w swoich szacunkach.