Apple udostępniło dziś wszystkim użytkownikom uaktualnienie systemu tvOS do wersji 10.1 oraz uaktualnienie systemu watchOS do wersji 3.1.1. Oprogramowanie to było przez ostatnich kilka tygodni testowane wyłącznie przez deweloperów.

W systemie tvOS 10.1 pojawiła się aplikacja TV, która pozwala na połączenie się z kilkoma programami do odtwarzania treści na życzenie i synchronizację oglądanych materiałów między urządzeniami. Ponadto Apple udostępniło użytkownikom z USA opcję szybkiego logowania do wybranych serwisów.

System watchOS 3.1.1 nie przynosi wielu nowości. Przyspiesza jednak działanie zegarka Apple Watch oraz wydłuża jego czas pracy na baterii. Ponadto w oprogramowaniu pojawiły się nowe ikony Emoji, a użytkownicy mogą wybrać jedną z ich dostępnych opcji kolorystycznych przed wysłaniem – podobnie jak ma to miejsce w systemie iOS.


Aktualizacja, 13 grudnia 2016 r.

Według informacji opublikowanych przez serwis MacRumors, aktualizacja systemu zegarka Apple Watch Series 2 do wersji 3.1.1 powoduje jego blokadę. Radzimy więc wstrzymać się z uaktualnieniem tych urządzeń.