W chińskim serwisie społecznościowym Weibo pojawiły się zdjęcia dokumentów patentowych Apple, które zawierają informacje dotyczące urządzenia wyposażonego w technologię Dual-SIM. Niewykluczone, że projekt dotyczy przyszłorocznych iPhone'ów.

Pierwszy zgłoszony przez Apple projekt oznaczony numerem 2016101166075 zawiera informacje dotyczący wyboru karty SIM, natomiast drugi – z numerem 2016100813788 – jest związany z kwestią oszczędzania energii w urządzeniach z technologią Dual-SIM.

Wprowadzenie opisanego wyżej rozwiązania do przyszłorocznych iPhone'ów byłoby szczególnie istotne z punktu widzenia azjatyckiego odbiorcy. Wielu użytkowników z Chin preferuje urządzenia, w których można umiejscowić dwie karty SIM, co pozwala na przykład na „zgromadzenie” w jednym telefonie numeru służbowego i prywatnego.

Wdrożenie technologii Dual-SIM mogłoby pomóc w sprzedaży iPhone'ów w Państwie Środka. Popyt na smartfony Apple w tym kraju ostatnimi czasy znacznie zmalał. Obecnie nie wiadomo jednak, czy urządzenia dostępne w takim wariancie pojawią się w ofercie firmy z Cupertino oraz czy ich sprzedaż będzie ograniczona wyłącznie do rynku azjatyckiego.

Źródło: Gizmochina


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 15.11.2019