Grupa użytkowników nowych MacBooków Pro skarży się na błędy dotyczące działania kart graficznych tych urządzeń. Na ekranie komputerów pojawiają się zakłócenia związane z wyświetlaniem obrazu, które choć nie są permanentne, to regularne.

Jeden z użytkowników nowych MacBooków Pro, który został dotknięty przez opisany wyżej problem, skierował maila w tej sprawie do CEO Apple – Tima Cooka. Na wiadomość odpisał mu jednak Craig Federighi –wiceprezes do spraw rozwoju oprogramowania.

Cześć, dzięki za wiadomość! Wierzymy, że naprawiliśmy wszystkie problemy dotyczące grafiki w ostatniej becie macOS 10.12.2 (która jest dostępna na stronie beta.apple.com). Mam nadzieję, że jesteś zadowolony z Twojego nowego MacBooka Pro – to fantastyczny sprzęt!

Piąta beta macOS 10.12.2 zostałą udostępniona deweloperom oraz uczestnikom programu testowego dwa dni temu. Prawdopodobnie jeszcze przed końcem miesiąca będą ją mogli zainstalować na swoich komputerach wszyscy użytkownicy Maców.

Problem dotyczący działania kart graficznych nie jest jedynym, na jaki narzekają niektórzy użytkownicy nowych MacBooków Pro. Część z nich skarży się również na czas pracy na baterii tych urządzeń. Pozostaje mieć nadzieję, że przyczyna wszystkich nieprawidłowości tkwi w oprogramowaniu, a Apple rozwiąże wspomniane wyżej problemy następną aktualizacją systemu macOS.

Źródło: MacRumors