Wielu użytkowników MacBooków Pro narzeka na czas pracy na baterii tych urządzeń. Jest on znacznie krótszy od tego, jaki Apple podało na ostatniej konferencji czy też na stronie internetowej.

Apple poinformowało, że nowe MacBooki Pro – niezależnie od rozmiaru ekranu – pozwalają nawet na 10 godzin przeglądania internetu czy też oglądania filmów. Część użytkowników utrzymuje jednak, że średni czas pracy na baterii przy tego typu czynnościach waha się od 3 do 6,5 godziny.

Co istotne, problem nie dotyczy wszystkich użytkowników. Wielu z nich osiąga ze swoim nowym laptopem czasy pracy podane przez Apple, a nawet przekracza barierę 10 godzin bezprzewodowego użytkowania. Niewykluczone więc, że problem dotyczy wyłącznie jednej lub kilku serii MacBooków Pro i prawdopodobnie ma związek z jakością poszczególnych akumulatorów.

Możliwe, że Apple uruchomi program wymiany akumulatorów dla wadliwych serii MacBooków Pro. Od tygodnia z tego typu akcji mogą korzystać użytkownicy iPhone'ów 6s. Kilka serii tego urządzenia otrzymało bowiem źle przechowywane baterie, co poskutkowało ograniczeniem ich wydajności. Niemniej jednak właściciele wykazujących nieprawidłowości MacBooków Pro powinni oddać te urządzenia do serwisu i już teraz starać się o naprawę w ramach gwarancji.

Źródło: MacRumors