Apple Health zdobywa popularność wśród użytkowników, a to za sprawą coraz większej ilości urządzeń i aplikacji wspierających. Jest to niewątpliwie bardzo wygodne narzędzie do monitorowania naszego zdrowia. Koogeek S1, to inteligentna waga ze wsparciem platformy Apple Health, która dzięki łączności Bluetooth i Wi-Fi oraz dedykowanej aplikacji dla smartfonów ułatwia nam pomiary naszego ciała.

Big 645d743c 44da 4db8 bfe5 6f1a985e5503

Funkcje

Koogeek S1 na pierwszy rzut oka wygląda po prostu jak klasyczna waga łazienkowa i... w sumie też nią jest. Aby korzystać z jej podstawowej funkcji czyli pomiaru wagi nie trzeba mieć w pobliżu smartfona - wystarczy na nią wejść i urządzenie pokaże nam wynik na wyświetlaczu LCD. Nie dostaniemy od niej jednak dokładniejszych pomiarów ciała – aby takie informacje uzyskać musimy mieć zainstalowaną aplikację, która jest dostępna w App Store.

Gdy już ją mamy zainstalowaną i skonfigurowaną (do wyliczenia niektórych parametrów np. BMI potrzebne są takie informacje jak wzrost, który musimy wpisać ręcznie) wystarczy wejść na wagę (koniecznie boso) i mieć w pobliżu smartfona. Po chwili, gdy urządzenie dokona pomiarów, wysyła je do aplikacji. Koogeek S1 mierzy następujące parametry: waga, tłuszcz, BMI, BMR, zawartość wody w organizmie, masę kostną, tłuszcz trzewny oraz czystą masę mięśniową.

Dodatkową funkcją jest ważenie niemowląt. Aby tego dokonać musimy najpierw w aplikacji zaznaczyć ikonę symbolizującą matkę z małym dzieckiem na rękach, wejść na wagę samemu, po czym możemy wziąć na ręce dziecko i zważyć się z nim. Wynik będzie różnicą wagi z dzieckiem z naszą wagą.

Producent przemyślał też kwestię korzystania z urządzenia przez wielu członków rodziny. Koogeek S1 jest na tyle inteligentna, że rozpoznaje do szesnastu użytkowników.

Jakość wykonania, dokładność pomiarów.

Produkt jest solidnie wykonany z bardzo dobrych materiałów. Nic nie skrzypi, nie trzeszczy a elementy są dobrze dopasowane. Działa bardzo stabilnie i nie myli użytkowników. Wagę pokazuje dokładnie ale co do dokładności pomiarów takich jak tkanka tłuszczowa mam pewne wątpliwości, ponieważ dla porównania robiłem pomiary na bardziej profesjonalnych urządzeniach, które znajdują się w siłowniach i są co jakiś czas kalibrowane. Różnica w pomiarach tkanki tłuszczowej pomiędzy Koogeek S1 a urządzeniami z siłowni była dość znacząca, ponieważ Koogeek S1 zawyżał pomiar o 4%. Nie mam jednak pewności, które urządzenie jest dokładniejsze, ale jestem od dawna aktywny fizycznie i wiem na pewno, że nie mam 16% tłuszczu, tylko dużo mniej.

Aplikacja

Bardzo intuicyjna i czytelna. Cały interfejs został bardzo ładnie zaprojektowany. Wszystko działa poprawnie i naprawdę szybko. Dla mnie jednak najważniejsze jest wsparcie platformy Apple Health. To naprawdę rewelacyjne rozwiązanie, ponieważ nasza waga jest ciągle aktualizowana (także w innych aplikacjach powiązanych z Apple Health) i nie musimy jej ręcznie wpisywać. Ważąc się codziennie rano, po jakimś czasie będziemy mieli wgląd w historię i statystyki.

Aplikacja dostępna jest w wersji dla iOS oraz Android.

Cena: 59,99$ —> Sklep

Więcej informacji na stronie producenta: www.koogeek.com