Apple Health zdobywa popularność wśród użytkowników, a to za sprawą coraz większej ilości urządzeń i aplikacji wspierających. Jest to niewątpliwie bardzo wygodne narzędzie do monitorowania naszego zdrowia. Koogeek S1, to inteligentna waga ze wsparciem platformy Apple Health, która dzięki łączności Bluetooth i Wi-Fi oraz dedykowanej aplikacji dla smartfonów ułatwia nam pomiary naszego ciała.

Funkcje

Koogeek S1 na pierwszy rzut oka wygląda po prostu jak klasyczna waga łazienkowa i... w sumie też nią jest. Aby korzystać z jej podstawowej funkcji czyli pomiaru wagi nie trzeba mieć w pobliżu smartfona - wystarczy na nią wejść i urządzenie pokaże nam wynik na wyświetlaczu LCD. Nie dostaniemy od niej jednak dokładniejszych pomiarów ciała – aby takie informacje uzyskać musimy mieć zainstalowaną aplikację, która jest dostępna w App Store.

Gdy już ją mamy zainstalowaną i skonfigurowaną (do wyliczenia niektórych parametrów np. BMI potrzebne są takie informacje jak wzrost, który musimy wpisać ręcznie) wystarczy wejść na wagę (koniecznie boso) i mieć w pobliżu smartfona. Po chwili, gdy urządzenie dokona pomiarów, wysyła je do aplikacji. Koogeek S1 mierzy następujące parametry: waga, tłuszcz, BMI, BMR, zawartość wody w organizmie, masę kostną, tłuszcz trzewny oraz czystą masę mięśniową.

Dodatkową funkcją jest ważenie niemowląt. Aby tego dokonać musimy najpierw w aplikacji zaznaczyć ikonę symbolizującą matkę z małym dzieckiem na rękach, wejść na wagę samemu, po czym możemy wziąć na ręce dziecko i zważyć się z nim. Wynik będzie różnicą wagi z dzieckiem z naszą wagą.

Producent przemyślał też kwestię korzystania z urządzenia przez wielu członków rodziny. Koogeek S1 jest na tyle inteligentna, że rozpoznaje do szesnastu użytkowników.

Jakość wykonania, dokładność pomiarów.

Produkt jest solidnie wykonany z bardzo dobrych materiałów. Nic nie skrzypi, nie trzeszczy a elementy są dobrze dopasowane. Działa bardzo stabilnie i nie myli użytkowników. Wagę pokazuje dokładnie ale co do dokładności pomiarów takich jak tkanka tłuszczowa mam pewne wątpliwości, ponieważ dla porównania robiłem pomiary na bardziej profesjonalnych urządzeniach, które znajdują się w siłowniach i są co jakiś czas kalibrowane. Różnica w pomiarach tkanki tłuszczowej pomiędzy Koogeek S1 a urządzeniami z siłowni była dość znacząca, ponieważ Koogeek S1 zawyżał pomiar o 4%. Nie mam jednak pewności, które urządzenie jest dokładniejsze, ale jestem od dawna aktywny fizycznie i wiem na pewno, że nie mam 16% tłuszczu, tylko dużo mniej.

Aplikacja

Bardzo intuicyjna i czytelna. Cały interfejs został bardzo ładnie zaprojektowany. Wszystko działa poprawnie i naprawdę szybko. Dla mnie jednak najważniejsze jest wsparcie platformy Apple Health. To naprawdę rewelacyjne rozwiązanie, ponieważ nasza waga jest ciągle aktualizowana (także w innych aplikacjach powiązanych z Apple Health) i nie musimy jej ręcznie wpisywać. Ważąc się codziennie rano, po jakimś czasie będziemy mieli wgląd w historię i statystyki.

Aplikacja dostępna jest w wersji dla iOS oraz Android.

Cena: 59,99$ —> Sklep

Więcej informacji na stronie producenta: www.koogeek.com