Cena wydanego kilka dni temu albumu "Designed by Apple in California" prezentującego rozwój wzornictwa przemysłowego Apple w ostatnich 20 latach, wywołuje liczne kontrowersje nie tylko wśród czytelników MyApple.

W odpowiedni dla siebie sposób odniósł się do niej Stehphen Colbert w swoim programie Late Night Show:

Po iBooku, MacBooku, przyszedł czas na najbardziej zaawansowaną książkę, czyli Apple Book. 450 stron obrazów w wysokiej rozdzielczości, prezentujących produkty, które zalegają z pewnością u wielu z Was w piwnicy. Wykorzystując najbardziej zaawansowaną technologię z 1440 r. byliśmy w stanie oferować użytkownikom dobrze znane doznanie i zażądać za nie 300 dolarów. Technologia dotykania stron książki pozwala przesuwać po nich palcem by je przewrócić. Chcieliśmy uczynić ją także możliwe najbardziej intuicyjną, dlatego jej strony numerowane są po kolei. Po stornie 60 znajduje się strona 61, następnie 62, 63 itd. (...) Nowa książka od Apple jest przyszłością firmy, o czym doskonale wiecie, bo przecież nie ma gniazda słuchawkowego.

Oczywiście w serwisie YouTube znaleźć można filmy prezentujące album Apple bez takiego jednoznacznego odnoszenia się do jego ceny. Jeden z nich, autorstwa blogera DetroidBORG, znajdziecie poniżej.