W 2004 r. swoją premierę miała gra ROME:Total War, która sześć lat później zadebiutowała w wersji na komputery Mac. Dziś kultowa strategia czasu rzeczywistego trafiła do App Store, skąd kupić ją mogą użytkownicy iPadów.

ROME: Total War trafił do sprzedaży w cenie 9,99 $. Za 10 $ więcej grę można kupić w Mac App Store, choć warto zaznaczyć, że odblokowanie dodatku „Alexander” wiąże się z kosztem dodatkowych 5 $. Wersja mobilna popularnego „Rzymu” została jednak dostosowana do ekranów Retina oraz sterowania przy użyciu ekranu dotykowego.

Gra wymaga do działania iPada Air lub iPad mini 2 albo nowszych urządzeń. Osoby, które zdecydują się na zakup tej produkcji będą musiały przygotować 4 GB wolnego miejsca w pamięci swoich tabletów.

W grze dowodzimy oddziałami rzymskimi w okresie rozkwitu imperium. Uczestniczymy w wielu znanych wydarzeniach, takich jak powstanie Spartakusa, marsz Hannibala przez Alpy czy też podbój Galii przez Juliusza Cezara. Trailer gry można zobaczyć na stronie internetowej wydawcy. Link do App Store znajdziecie poniżej.