Wczorajsza konferencja produktowa Apple, a dokładnie to, co na niej pokazano i czego nie pokazano, wzbudza ogromne kontrowersje.

Nowe MacBooki Pro krytykowane są za wyposażenie ich w cztery porty USB-C pozbawienie ich złącza MagSafe i klawiszy funkcyjnych. Skrajne opinie budzi też Touch Bar, który zastąpił te ostatnie. Apple krytykowane jest także za brak aktualizacji innych komputerów Mac. Firma wydaje się traktować po macoszemu nie tylko Maki mini, ale także Maki Pro i iMaki. Nie słychać też nic na temat nowego monitora, zamiast tego firma zaprezentowała konstrukcję firmy LG.

Wydaje się, że Apple obecnie skupia się tylko i wyłącznie na urządzeniach mobilnych, przede wszystkim iPhone'ach, MacBookach, MacBookach Pro, iPadach i zegarku Apple Watch. Większym zainteresowaniem Apple cieszy się Apple TV niż Mac Pro czy Mac mini. Dni tego ostatniego wydają się w ogóle policzone.

Z jednej strony Apple chwali się, że inwestuje coraz więcej w badania i rozwój, z drugiej jednak firma sprawia wrażenie, że straciła plan rozwoju swoich produktów i brakuje jej lidera skupionego na produktach.

Rozmawiamy o tym w dzisiejszym odcinku MyApple Daily.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.