Według podanych przez Apple informacji, słuchawki AirPods miały trafić na rynek pod koniec października. W związku z odbywającą się wieczorem konferencją firmy z Cupertino, dzisiejsza data premiery wydawała się najbardziej prawdopodobna. Na AirPodsy będzie jednak trzeba dłużej poczekać.

Przedstawiciele Apple przekazali następującą informację serwisowi TechCrunch: „Pierwsze reakcje na AirPodsy były niesamowite. Nie chcemy dostarczać na rynek produktu, który nie jest jeszcze gotowy, dlatego potrzebujemy jeszcze trochę czasu zanim AirPodsy będą gotowe dla klientów.”

Apple nie ujawniło, co jest przyczyną opóźnionej premiery słuchawek AirPods. Należy zauważyć, że były one prezentowane już dziennikarzom, a dwa dni temu swoją premierę miały Powerbeatsy 3. Niewykluczone, że problemy kalifornijskiego producenta są związane z etapem produkcji w chińskich fabrykach albo z oprogramowaniem.

Co ciekawe, na polskiej stronie internetowej Apple nadal można przeczytać, że AirPodsy trafią na rynek pod koniec października. Prawdopodobnie informacja ta zostanie wkrótce zaktualizowana. Niezmieniona powinna jednak zostać cena słuchawek, która wynosi 799 zł.

Źródło: TC