Dwa miesiące temu opisywałem statyw Manfrotto Befree Aluminium, który według mnie świetnie sprawdza się w fotografii mobilnej. Dzisiaj opiszę kilka innych produktów tego włoskiego producenta, które otrzymaliśmy od oficjalnego dystrybutora marki - firmy Foto7. Produkty te są specjalnie zaprojektowane dla smartfonów jak i małych kompaktowych aparatów. Pierwszy z nich to Pixi Mini Tripod - mały statyw, drugi to Twistgrip - czyli uniwersalny grip dzięki któremu możemy przymocować smartfon'a do wszelkich statywów, a trzeci to lampa ledowa z kolorowymi filtrami o nazwie Lumimuse 6.

Manfrotto Pixi Mini Tripod

Pixi Mini Tripod to jeden z najmniejszych statywów z całej oferty firmy Manfrotto - gdy go złożymy jego wymiary wynoszą zaledwie około 18 cm, natomiast po rozłożeniu nóg ma on niecałe 13 cm. Produkt ten został zaprojektowany z myślą o współpracy ze smartfonami i małymi aparatami kompaktowymi. Maksymalny ciężar jaki jest w stanie udźwignąć to 1 kilogram. Mimo iż jest to mały statyw zastosowano w nim głowicę kulową, która jest bardzo wygodna. Umieszczone na środku czerwone logo firmy jest również przyciskiem blokującym ustawienie głowicy kulowej. Jak na produkt Manfrotto przystało jest on świetnie wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Warto wspomnieć, że Pixi Mini Tripod zdobył dwie prestiżowe nagrody za wzornictwo: Red Dot Design Award 2014 oraz IF Product Design Award 2014.

Manfrotto Twistgrip

Grip a właściwie uniwersalna klamra do smartfonów. Dedykowana dla wszystkich użytkowników smartfonów, którzy interesują się fotografią oraz chcą poszerzyć możliwości swoich urządzeń. Klamra ta pozwala na zamocowanie dowolnego smartfon'a do każdego rodzaju statywu, stając się bazą dla kompletnego modularnego systemu fotograficznego. Dzięki gniazdu statywowemu oraz tzw. "zimnej stopce" na lampę błyskową istnieje możliwość wykorzystania klamry Twistgrip w wielu konfiguracjach wraz z różnymi akcesoriami fotograficznymi, które pomogą nam uzyskać unikatowe rezultaty podczas fotografowania czy filmowania. Klamra wraz z opisywanym wyżej statywem Pixi Mini Tripod oraz lampą Lumimuse 6 tworzy świetny zestaw do mobilnej fotografii.

Jeśli chodzi o wykonanie to znowu jest to produkt, który wyróżnia się na tle konkurencji. Całość wykonano bardzo solidnie z aluminium. Mamy pewność, że nasz iPhone czy inny smartfon nie wypadnie i jest bezpieczny. Obrotowe uchwyty oraz pokrętło blokujące pozwalają stabilnie umiejscowić i zablokowazć smartfon we właściwej pozycji w ciągu chwili.

Manfrotto Lumimuse 6

Jest to ledowa lampa niewielkich rozmiarów za to o bardzo dużych możliwościach. Użyte w jej konstrukcji diody LED SMT w połączeniu z zastosowanymi soczewkami dają zaskakującą jasność na poziomie 440 lux.

W konstrukcji wykorzystano wbudowany akumulator, który pozwala nam na ciągłą pracę przy pełnej jasności przez ponad godzinę. Lampę ładujemy przez standardowe gniazdo mini USB co daje możliwość zasilenia akumulatora z portu USB w laptopie czy gniazda zapalniczki w samochodzie.

Wciskając kilka razy przycisk od włączania lampy sterujemy również jej jasnością - ma ona zaprogramowane trzy poziomy. Temperatura barwowa światła to 5600K wraz ze współczynnikiem CRI >92 gwarantują wręcz idealne oddanie rzeczywistych kolorów oraz lepszą jakość rejestrowanych zdjęć i filmów.

Ciekawą opcją są specjalne kolorowe filtry, dzięki którym możemy zmienić odcień światła. Wystarczy nałożyć odpowiedni filtr na pierścień i przykręcić go do lampy.

Więcej informacji oraz aktualne ceny znajdziecie na stronie firmy Foto7 - oficjalnego dystrybutora produktów Manfrotto w Polsce.

www.foto7.com.pl