W ubiegłym roku opisywałem dla was SNAP! 6 od firmy Bitplay - był to chyba najlepiej wykonany zestaw do mobilnej fotografii jaki miałem okazje testować. Dodatkowe obiektywy również odznaczały się na tle konkurencji jakością. Ostatnio miałem przyjemność sprawdzić SNAP! Pro czyli kolejną odsłonę specjalnej obudowy dla mobilnych fotografów przeznaczoną dla iPhone'a 6/6s.

Bitplay SNAP! Pro

Bitplay SNAP! Pro

Zastosowanie

Główną cechą obudowy SNAP! Pro jest montaż dodatkowych obiektywów oraz fizyczny "spust migawki", który ma poprawić nam komfort fotografowania, tak jakbyśmy używali klasycznego aparatu. Nowością są wymienne gripy. Mamy do wyboru trzy: standardowy płaski, drewniany o głębokim chwycie oraz identyczny plastikowy z ciekawym dodatkiem - elementem mocującym do statywów fotograficznych. Jest to bardzo przydatna funkcja, szczególnie przy kręceniu wideo. Wszystkie grip'y mocowane są za pomocą maleńkich śrubek - w zestawie znajduje się również śrubokręt.

Producent na swojej stronie informuje nas, że tworzywo użyte przy produkcji obudowy znacznie absorbuje drgania i chroni naszego iPhone'a przy upadku.

Bitplay SNAP! Pro

Bitplay SNAP! Pro

Bitplay SNAP! Pro

Zawartość, wykonanie, materiały

W zestawie oprócz samego case'a dostajemy skórzany pasek, trzy rodzaje gripów, obiektyw szerokokątny / makro, śrubokręt do montażu gripów oraz małe etui na obiektywy wykonane z mikrofibry.

Jak już pisałem firma Bitplay nie oszczędza na materiałach i wykonaniu. Wszystkie elementy są świetnej jakości. Obudowa SNAP! Pro wykonana jest z bardzo dobrego tworzywa. Jest elastyczna i przyjemna w dotyku - lekko gumowana, dzięki czemu nie wyślizguje się tak łatwo z ręki.

Kolejnym miłym akcentem jest jeden z gripów, który został wykonany z drzewa orzechowego. Obiektyw dołączony do zestawu jest jak w poprzednich wersjach wykonany z metalu i szkła - nie ma tu nic plastikowego. Warto zaznaczyć, że SNAP! Pro jest kompatybilny ze wszystkimi obiektywami firmy Bitplay - również tymi z wcześniejszej wersji.

Zdjęcia

Poniżej wklejam kilka zdjęć wykonanych iPhone'm 6 z dołączonym do zestawu obiektywem. Zdjęcia nie są obrabiane - są surowe prosto z telefonu. Aby zobaczyć jakość w pełnym rozmiarze wystarczy kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać opcję "otwórz obrazek w nowej karcie".

Bitplay SNAP! Pro

Bitplay SNAP! Pro

Bitplay SNAP! Pro

Bitplay SNAP! Pro

Podsumowanie

SNAP! Pro to w swojej klasie cenowej jeden z najlepszych zestawów do mobilnej fotografii. Jeżeli taki rodzaj fotografii sprawia nam przyjemność i lubimy fotografować oraz kręcić filmy iPhonem, to na pewno będziemy zadowoleni. Gripy znacznie poprawiają komfort fotografowania a obiektywy dają nam ciekawe możliwości. Jak w poprzedniej wersji firma sugeruje aby korzystać z aplikacji z dodatkami i filtrami oraz funkcjami manualnymi, która została wyprodukowana przez nich specjalnie z myślą o mobilnej fotografii. Oprogramowanie dostępne jest oczywiście w App Store.

Więcej informacji na stronie producenta: www.bitplayinc.com

Cena opisywanego zestawu (SNAP! Pro - Premium Package for iPhone 6/6s): 129,00 $