23 Września w Polsce ruszyła sprzedaż nowych modeli iPhonów - 7 i 7 Plus. Polscy dystrybutorzy chcąc być pierwszymi sklepami oferującymi nowe smartfony od Apple urządzili dla nas nocne premiery, które ruszały tuż po północy. Wybrałem się w kilka miejsc w Warszawie by zobaczyć, jak te premiery wyglądały.

Salon Orange przy ulicy Pańskiej 57/61

Tutaj na kolejkowiczów czekała brama z balonów, czerwony dywan oraz poczęstunek. Tyle, że... na około pół godziny przed premierą w kolejce stała jedna osoba. Po rozmowie z nią okazało się, że pracuje niedaleko i dlatego wybrała tę „kolejkę”. Dwie godziny po premierze wróciłem do tego salonu. Obsługa powiedziała, że było w sumie kilka osób. orange, pańska, warszawa

Galeria Arkadia

Tutaj frekwencja była zdecydowanie większa. Swoją sprzedaż i swoje kolejki miał Saturn, T-Mobile, Orange, Euro RTV AGD oraz iSpot. tmobile, orange, arkadia

Pod salonami operatorów Orange oraz T-Mobile kolejki na kilkadziesiąt osób. Chętnych na nowe iPhone'y częstowano ciastkami i napojami.

saturn Saturn, kolejna kolejka po siódemki.

eurortvagd

Swoją premierę miał również salon iSpot. Tutaj też kolejka była najdłuższa, na moje oko około 200 osób.

Niestety nikt z dystrybutorów nie miał dostępnych Plusów. W iSpocie za to można było zobaczyć na żywo Apple Watch Series 2. Również w wersji Nike+.

Podsumowując. Każdy kto chciał kupić nowego iPhone'a 7 go dostał. Brakowało tylko modeli Plus, które obecnie trudno dostać od ręki nie tylko w naszym kraju.