Wiosną tego roku opisywałem na blogu świetną grę, łączą w sobie cechy strzelanki w widoku z kamery umieszczonej wysoko nad sceną, z grą typu Komandos, w której równie ważna co siła ognia jest możliwość ukrycia się i odpowiednia taktyka, pozwalająca na pokonanie przeciwników mających przewagę liczebną. Mowa o Space Marshals.

UWAGA PROMOCJA: gra dostępna obecnie w obniżonej cenie 4,99 zł (normalnie 23,99 zł).

Przypomnę tylko, że była to gra science fiction utrzymana w westernowym klimacie, której akcja działa się gdzieś na odległych planetach, na których życie przypominała bardzo amerykański Dziki Zachód, z charakterystycznymi osadami, rewolwerowcami oraz agentami wydziału pościgowego US Marshals Service, czyli w tym wypadku tytułowego Space Marshals.

Gracz wcielał się w tamtej grze w rolę agenta Burtona, który miał do wypełnienia różnego rodzaju misje w takich westernowych osadach i kopalniach. Space Marshals to jedna z lepszych gier dla iOS i osiągnęła pewien sukces, nie dziwi mnie zatem to, że studio Pixelbite postanowiło pójść za ciosem i wydać drugą część o przygodach agenta Burtona.

Space Marshals 2 to właściwie ta sama gra, co jedynka. Grafika jest identycznej, bardzo dobrej jakości. Wszystko przedstawione jest w rzucie izometrycznym z góry. Nie zmieniła się też specjalnie ścieżka dźwiękowa.

Space Marshals 2

Dalej sterujemy bohaterem za pomocą dwóch wirtualnych padów. Lewy służy do przemieszczania się i aktywowania różnych urządzeń (np. komputerów sterujących automatycznymi działkami) czy przemieszczania się pomiędzy poziomami w kopali lub piętrami w budynku, a drugi do celowania i strzelania.

Space Marshals 2

Agent jest oczywiście uzbrojony, podczas gry może zebrać naprawdę pokaźny arsenał. Ostatecznie jednak na każdą misję może zabrać jedną sztukę broni krótkiej (pistolet, rewolwer itp.), jedną broni długiej (różne modele karabinów i strzelb) oraz dwie bronie miotane lub pułapki, np. laski dynamitu, granaty, bomby lub miny.

Space Marshals 2

Nowością względem pierwszej części, nie licząc oczywiście nowych misji, jest też możliwość eliminacji przeciwników z zaskoczenia. Rzecz, której brakowało mi wcześniej. Teraz wystarczy podkraść się do przeciwnika i załatwić go po cichu, nie zwracając na siebie uwagi innych.

Space Marshals 2

Kolejne etapy mają różny poziom trudności. Można starać się wypełniać poszczególne misje po cichu lub decydować się na frontalny atak i strzelaninę.

Jeśli nie graliście dotąd w Space Marshals to odsyłam Was do recenzji pierwszej części, a jeśli mieliście już okazję, to polecam jej część drugą. Jest równie dobra, jeśli nie lepsza, od pierwszej.

UWAGA PROMOCJA: gra dostępna obecnie w obniżonej cenie 4,99 zł (normalnie 23,99 zł).

Space Marshals 2 dla iOS w App Store w cenie 4,99 zł.