Apple udostępniło wszystkim użytkownikom system watchOS 3. Oprogramowanie to zostało zaprezentowane podczas czerwcowej konferencji WWDC i przez ostatnie trzy miesiące było testowane przez deweloperów. Dziś można je zainstalować na zegarku Apple Watch.

Nowości

System watchOS 3 pozwoli użytkownikom na szybsze przełączanie się między aplikacjami. Będzie to możliwe między innymi dzięki lepszej optymalizacji oprogramowania oraz utrzymywaniu danych programów w pamięci RAM zegarka Apple Watch. Użytkownicy tego urządzenia będą mogli pisać wiadomości ręcznie, korzystać z nowych tarcz, a także porównywać swoje osiągnięcia sportowe ze znajomymi.

Funkcje fitnessowe zostały dostosowane również do osób na wózkach inwalidzkich, a nowy algorytm mierzenia aktywności zachęci ich do ruchu mimo ograniczeń związanych z niepełnosprawnością.

Warto na koniec wspomnieć o aplikacji Breathe, która ma pomóc użytkownikom Apple Watcha w medytacji, a także nowej funkcji, która pozwala na odblokowanie komputera Mac za pomocą zegarka z watchOS 3.

Instalacja watchOS 3

W celu zaktualizowania zegarka Apple Watch do trzeciej wersji systemu watchOS należy otworzyć na iPhonie aplikację Watch, przejść do sekcji Mój zegarek, a następnie wejść do ustawień ogólnych i zakładki Uaktualnienia. Po wybraniu aktualizacji i zatwierdzeniu jej kodem rozpocznie się proces instalacji watchOS 3. Warto dodać, że zegarek musi być w tym czasie naładowany przynajmniej do 50% i podłączony do ładowania.