Na środowej konferencji Apple potwierdziło się wiele wcześniejszych doniesień na temat nowych iPhone'ów, w tym także te dotyczące rezygnacji ze złącza słuchawkowego 3,5 mm. Od teraz, użytkownicy nowych urządzeń chcąc podłączyć do nich słuchawki muszą w tym celu skorzystać z portu Lightning lub zaopatrzyć się w model pozwalający na łączność bezprzewodową. Na szczęście producent postarał się, aby dokonana zmiana była jak najmniej uciążliwa dla użytkowników.

W pudełku wraz z nowymi iPhone'ami znajdziemy specjalną przejściówkę pozwalającą na podłączenie posiadanych słuchawek i wyposażone w złącze Lightning EarPodsy. Apple zapowiedziało także pojawienie się w ofercie bezprzewodowego modelu AirPods oraz zaprezentowało trzy nowe modele słuchawek firmy Beats.

Choć za sprawą maila wysłanego omyłkowo do jednego z francuskich serwisów przez zespół d/s Public Relations i kontaktów z mediami firmy Beats, już kilka dni przed środową konferencją było niemal pewne, że firma pokaże na niej nowe słuchawki, to informacja nie precyzowała, o jakich modelach może być mowa. Szczegóły na ten temat zdradził w trakcie swojej prezentacji iPhone'a 7 wiceprezes Apple Phil Shiller. I tak w ofercie firmy Beats znalazły się trzy nowe modele bezprzewodowych słuchawek - Beats Solo3, Powerbeats3 i BeatsX.

Beats Solo 3 to bezprzewodowe słuchawki o smukłej i prostej konstrukcji wokółusznej umożliwiającej ich składanie i wygodny transport. Model ten został wyposażony w baterię, której wydajność według producenta sięga 40 godzin, a po jej rozładowaniu wystarczy 5 minut ładowania w trybie Fast Fuel, aby korzystać ze słuchawek przez 3 dodatkowe godziny. Beats Solo 3 dysponują dwoma mikrofonami zapewniającymi optymalną jakość dźwięku podczas rozmów. Odbieranie połączeń, sterowanie odtwarzaniem muzyki i aktywacja asystenta głosowego Siri odbywa się za pomocą elementów sterujących wbudowanych w muszlę słuchawek. Do modelu producent dołącza także wyposażone w elementy sterujące przewód RemoteTalk, dzięki któremu słuchawki możemy podłączyć do smartfona. Co ciekawe, nie posiada on złącza Lightning i jest zakończony standardowym jackiem 3,5 mm. Słuchawki Beats Solo 3 są dostępne w kolorach błyszczącym czarnym, błyszczącym białym, czarnym, srebrnym, złotym i różowego złota, a ich cena wynosi 1299 zł.

Powerbeats3 to bezprzewodowy model dokanałowy z zabezpieczającym pałąkiem zausznym, pozwalającym na cieszenie się słuchawkami podczas aktywnych treningów. Dodatkowo są one odporne na wodę i pot, a wbudowana bateria umożliwia 12 godzin pracy bez konieczności ładowania. Po rozładowaniu słuchawek wystarczy podłączyć je do zasilania na 5 minut, aby korzystać z nich przez dodatkową godzinę. Wbudowany w słuchawki RemoteTalk pozwala na odbieranie połączeń, sterowanie odtwarzaniem muzyki oraz aktywację asystenta Siri. Model Powerbeats3, zgodnie z informacjami producenta, pojawi się w sprzedaży tej jesieni i będzie oferowany w kolorach białym, żółtym, niebieskim, czarnym i czerwonym. Jego cena została ustalona na 879 zł.

BeatsX to kolejny bezprzewodowy model dokanałowych słuchawek tego producenta. Wbudowana bateria pozwala na 8 godzin słuchania muzyki, a 5-minutowe ładowanie w trybie Fast Fuel wystarcza na dwie dodatkowe godziny czasu odtwarzania. Słuchawki zostały wyposażone w gwarantujący komfort noszenia na szyi przewód Flex-Form oraz zapewniające lepszą stabilizację skrzydełka zabezpieczające i wymienne wkładki douszne w kilku rozmiarach, dzięki którym możliwe jest ich optymalne dopasowanie. Odbieranie połączeń, sterowanie odtwarzaniem muzyki i aktywacje asystenta Siri za pośrednictwem słuchawek umożliwia wbudowany pilot RemoteTalk. Model BeatsX trafi do sprzedaży jesienią i będzie oferowany w kolorze białym i czarnym. Cena słuchawek wynosi 679 zł.

Wszystkie nowe modele słuchawek Beats umożliwiają łatwe parowanie z urządzeniami Apple. Po ich włączeniu wystarczy zbliżyć je do iPhone'a, iPada, zegarka Apple Watch, czy komputera Mac, aby połączyły się z nimi automatycznie. Dzięki zastosowaniu technologii Bluetooth klasy 1, użytkownicy nie powinni mieć również problemów z przesyłaniem dźwięku na większych odległościach, gdyż jej teoretyczny zasięg wynosi 100 metrów. Beats Solo3, Powerbeats3 i BeatsX zostały wyposażone w nowy chip W1 Apple, odpowiedzialny m.in. za zarządzanie zużyciem energii w słuchawkach.

Źródło: Apple, BusinessInsider