W trakcie środowej konferencji Apple wiceprezes firmy Phil Schiller oznajmił, że bateria iPhone'a 7 i iPhone'a 7 Plus pozwoli na dłuższą pracę tych urządzeń. Według jego słów, żaden z dotychczasowych modeli smartfonów tego producenta nie mógł się poszczycić tak długim czasem działania na jednym ładowaniu. Nie do końca jest to jednak prawda, bowiem zgodnie z danymi udostępnianymi przez Apple, czas pracy iPhone'a SE podczas korzystania z sieci LTE jest o godzinę dłuższy niż w przypadku iPhone'a 7.

Według Apple, 4-calowy iPhone SE pozwala na 14 godzin rozmów w sieci 3G, 12 godzin przeglądania internetu w sieci 3G oraz 13 godzin w sieci Wi-Fi i 4G LTE, 13 godzin oglądania wideo i 50 godzin słuchania muzyki. Czas czuwania urządzenia wynosi maksymalnie 10 dni.

W przypadku 4,7-calowego iPhone'a 7 czas rozmów, korzystania z internetu w sieci 3G, odtwarzania wideo i czuwania jest taki sam jak w iPhonie SE. Najwydajniejsza bateria w historii smartfonów Apple pozwoli na dłuższy (do 14 godzin) czas serfowania w sieci podczas korzystania z Wi-Fi. Porównując natomiast czas pracy iPhone'a 7 w sieci 4G/LTE oraz czas odtwarzania muzyki, to jest on odpowiednio o godzinę i 10 godzin krótszy.

Znacznie lepszą baterią, tak w stosunku do iPhone'a SE, jak i iPhone'a 7, może pochwalić się nowy 5,5-calowy model smartfona Apple. Jego maksymalny czas rozmów wynosi 21 godzin, czuwania 16 dni, korzystania z internetu w sieci Wi-Fi 15 godzin i 13 godzin w sieci 3G lub 4G/LTE, 14 godzin odtwarzania wideo i do 60 godzin odtwarzania audio.

Pojemność baterii iPhone'a SE wynosi 1624 mAh. Na chwilę obecną nie wiadomo jakie dokładnie ogniwa znalazły się w nowych iPhone'ach. Wiadomo jedynie, że pozwalają one na dłuższy czas pracy w stosunku do swoich bezpośrednich poprzedników zaprezentowanych w ubiegłym roku (dwie godziny w przypadku iPhone'a siedem i godzinę w przypadku większego modelu). Jeżeli wierzyć pierwszym doniesieniom, to iPhone 7 dysponuje baterią o pojemności 1960 mAh (iPhone 6S 1715 mAh), a iPhone 7 Plus baterią 2900 mAh (iPhone 6S Plus 2750 mAh).

Źródło: Apple Insider