Apple zaprezentowało właśnie nowy modele swojego flagowego produktu - iPhone'y 7 i 7 Plus.

Sprawdziło się wiele pogłosek, które krążyły w sieci od miesięcy. Nowy iPhone jest wodoodporny i pyłoodporny, posiada lepszą kamerę i stereofoniczne głośniki. Zrezygnowano z gniazda słuchawkowego, zmieniono także układ anten. Zniknęły kontrowersyjne fugi, które biegły w poprzek tylnej ściany obudowy. Urządzenie pojawiło się także w nowym wykończeniu i kolorach - jet black (czarny połysk) i black (czarny mat) .

iPhone 7 wyposażony został w przycisk Home o zupełnie nowej konstrukcji, bez ruchomych, mechanicznych części. Przycisk Home w iPhonie 7 rozpoznaje siłę nacisku, współpracuje także z silnikiem haptycznym, reagując wibracjami.

Wodoodporność nowego iPhone zabezpiecza go nie tylko przed wilgocią, ale także np. przed przypadkową kąpielą w basenie.

Kamera w iPhonie 7 wyposażona jest w obiektyw złożony z sześciu soczewek o świetle F.1/8 oraz o 60% szybszą i o 30% wydajniejszą matrycę o rozdzielczości 12 megapikseli.

iPhone 7

Tak, jak przewidywano iPhone 7 Plus wyposażono w dwie kamery o rozdzielczości 12 megapikseli. Jedna z nich posiada obiektyw szerokokątny, druga teleobiektyw z zoomem optycznym x2. Dwa aparat pozwolą także na robienie zdjęć o zmienny punkcie ostrzenia. Funkcja ta pojawi się jednak dopiero w kolejnej aktualizacji systemowej.

iPhone 7

Zmieniono także lampę błyskową. Obecnie składa się ona aż z czterech diod świecących światłem w różnych kolorach.

Z kolei przednia kamera posiada kamerę o rozdzielczości 7 megapikseli.

Ekrany w nowych iPhone'ach są o 25% jaśniejsze, odwzorowują też więcej kolorów.

iPhone 7

Wraz z nowymi iPhone'ami Apple wprowadza też nowy model słuchawek EarPods podłączanych do gniazda Lightning. W komplecie z telefonem znajdzie się także przejściówka pozwalająca na podłączenie do nowego iPhone'a słuchawek wyposażonych w tradycyjną wtyczkę mini jack. W sprzedaży znajdą się też bezprzewodowe słuchawki AirPods.

Nowe iPhone'y wyposażono w dwurdzeniowy układ A10 Fusion, o 40% szybszy od układu A9, który znalazł się w iPhone'ach 6s i 6s Plus. Z kolei układ graficzny jest o 50% szybszy od tego, który znalazł się ubiegłorocznych modelach.

iPhone'y 7 i 7 Plus wyposażone zostały także w bardziej wydajne baterie. W przypadku iPhone'a 7 urządzenie pracować będzie dwie godziny dłużej na jednym ładowaniu niż iPhone 6s.

Urządzenie dostępne będzie w trzech wersjach pojemnościowych 32, 128 i 256 GB.

Urządzenie trafi do sprzedaży w USA 16 września (przedsprzedaż rozpocznie się 9 września). W Polsce pojawi się tydzień później.

Ceny iPhone'ów 7 zaczynać się będą od 649 dolarów USA. Z kolei ceny iPhone'ów 7 Plus zaczynać się bedą od 769 dolarów. USA.

Zdjęcia: The Verge