W sieci pojawił się materiał wideo, który rzekomo prezentuje iPhone'a 7 Plus oraz bezprzewodowe słuchawki AirPods. Akcesorium zostało kilka dni temu zarejestrowane przez Apple w Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej.

Nowe iPhony'y mają zostać pozbawione złącza minijack, co sugeruje, że dołączone do nich w zestawie słuchawki będą charakteryzowały się łącznością bezprzewodową albo wtyczką Lightning. Alternatywnym rozwiązaniem mogłoby być wyposażenie sprzedawanych od 2012 r. EarPodsów w odpowiednią przejściówkę.

Czy przedstawione na powyższym filmie słuchawki, jak i sam telefon, są rzeczywistymi produktami Apple? Tego dowiemy się już siódmego września. Niewykluczone, że na rynku pojawią się zestawy ze słuchawkami AirPods i zestawy z przewodowym wariantem tego akcesorium. Mogą to sugerować opublikowane ostatnio w chińskich mediach zdjęcia, według których do iPhone'ów zostanie dołączona przejściówka Lightning-minijack (dla posiadaczy klasycznych słuchawek różnych firm) oraz słuchawki ze złączem Lightning.

Premiera iPhone'ów 7 będzie miała miejsce już 7 września. Dziewięć dni później smartfony mają trafić do sprzedaży. Zapraszamy Was na naszą relację live z następnej konferencji Apple.

Źródło: Weibo