Według informacji opublikowanych przez japoński serwis Nikkei, w przyszłym roku na rynek trafią trzy nowe iPhone'y. Poza standardowymi następcami tegorocznych smartfonów, Apple ma również zaprezentować wariant wyposażony w zaokrąglony po obu bokach ekran.

Zastosowanie ekranów OLED w przyszłorocznych iPhone'ach da konstruktorom Apple nowe możliwości kształtowania bryły smartfonów. Jeżeli wierzyć plotkom, jeden z wariantów tych urządzeń zostanie wyposażony w zagięty po obu bokach wyświetlacz, podobnie jak ma to miejsce w Samsungu Galaxy S6 Edge czy S7 Edge.

Zakrzywiony ekran, który ma trafić do trzeciego wariantu iPhone'a, będzie charakteryzował się wymiarami wynoszącymi przynajmniej 5,5 cala. Dostawcą wszystkich wyświetlaczy OLED do przyszłorocznych smartfonów Apple ma być wspomniany wyżej Samsung. Producent z Cupertino prowadził rzekomo rozmowy z innymi firmami – JDI, przejętym przez Foxconn Sharpem, czy też dostawcą ekranów do zegarków Apple Watch w postaci LG – jednak wyłącznie Samsung jest w stanie spełnić zapotrzebowanie Apple na nowe ekrany.

Jeżeli wierzyć plotkom, jakie pojawiły się w ciągu kilku ostatnich miesięcy, tegoroczne smartfony nie będą znacznie różnić się od poprzedników między innymi ze względu na fakt, że prawdziwa rewolucja w tej kategorii urządzeń planowana jest na przyszły rok, w którym będzie wypadać dziesiąta rocznica prezentacji pierwszego smartfona Apple przez Steve'a Jobsa. Na ten moment plotki związane z tymi urządzeniami dotyczy jednak wyłącznie ekranów OLED i szklanych obudów.

Źródło: Nikkei, AppleInsider

Grafika: Martin Hajek