Nieco ponad dwa tygodnie temu informowaliśmy, że w drugiej becie systemu macOS 10.12 Sierra, Siri wita użytkowników komunikatem w języku polskim: „W czym mogę Ci pomóc?”. Ostatnie aktualizacja wymienionego wyżej oprogramowania przyniosła tłumaczenie dodatkowych elementów interfejsu tego asystenta.

Czwarta beta macOS Sierra przynosi tłumaczenie okna z przykładowymi komendami na język czeski, węgierski, rumuński oraz polski. W ostatnim z wymienionych przypadków jest to napis „Możesz mnie pytać o wiele rzeczy:”. Nie sposób jednak nie zaznaczyć, że zamieszczone pod komunikatem pytania nie zostały przełożone na nasz język, a ponadto sama Siri nadal nie rozumie słów wypowiadanych w naszym języku.

Z jednej strony opisana wyżej zmiana może być związana wyłącznie z zamiarem językowego ujednolicenia interfejsu systemu macOS, z drugiej jednak strony nie dotknęła ona wszystkich tłumaczeń tego oprogramowania, a jedynie cztery, które zostały wymienione wyżej. Czy jest to więc kolejny zwiastun prac Apple nad polską Siri? Na to pytanie ciężko niestety znaleźć odpowiedź.

Warto dodać, że znalezione w iOS 10 pliki systemowe mogą sugerować, że Siri przemówi z czasem po polsku. Z drugiej jednak strony podobne elementy odkryto już w przypadku iOS 8, więc nie powinny być one uznawane za wyznacznik ewentualnych prac nad polonizacją asystenta głosowego Apple.

Źródło: 9TO5MAC