iPhone 7 to jeden z najbardziej wyczekiwanych smartfonów w tym roku, a fani Apple na całym świecie odliczają czas do września, kiedy to pojawi się on w kilku różnych wariantach na rynku. Jeśli zamierzacie go kupić, warto wcześniej stworzyć kompletny backup zdjęć, filmów, piosenek, a nawet zapisanych stanów gry z Pokemon GO, zanim pozbędziecie się swojego starego iPhone'a SE, 6 czy 6s. Oto jak możecie to zrobić.

Istnieje wiele metod na stworzenie kopii danych zgromadzonych na Waszych starych iPhone'ach, przed przesiadką na iPhone'a 7, w tym oczywiście te najbardziej popularne - iTunes i iCloud. W niektórych przypadkach jednak nie są one ani najbardziej odpowiednie, ani najbardziej polecane, głównie z powodów ich niedoskonałości czy ograniczeń, jak choćby powolnego, niewygodnego, skomplikowanego i czasochłonnego procesu tworzenia backupów czy ograniczeń miejsca na trzymanie zapisanych danych. Na szczęście istnieje wiele alternatyw dla iTunes, które działają lepiej.

Przenieś zdjęcia, muzykę i filmy z iPhone'a na komputer zanim pojawi się iPhone 7

MacX Media Trans - to podstawowe narzędzie do zarządzania iPhone'em, które pomoże Wam przenieść zdjęcia, muzykę i filmy zarówno z tego urządzenia na Maca, jak i w drugą stronę, zanim zdecydujecie się zaktualizować system do wersji iOS 10 lub wprowadzić urządzenie z iOS 9.3.1, 9.3.2 czy generalnie z iOS 9.3 w trym jailbreak.

MacX Media Trans

Automatycznie konwertuj wideo na komputerze, by pasowało do iPhone'a i iPada.

Wśród unikalnych funkcji tego oprogramowania znalazła się także możliwość automatycznego konwertowania plików wideo w formacie MKV, FLV i AVI do MP4, kompatybilnego z iPhone SE/6s/6s Plus i z nowszymi modelami (dodany będzie także iPhone 7).

Symulacja dysku USB

Dodatkową funkcją jest możliwość używania iPhone'a, jako zewnętrznego dysku USB, pozwalająca na bezpieczne klonowanie różnego rodzaju plików, od dokumentów Worda po PDF-y, akrusze Excela, pliki DMG, EXE, aplikacje itp.

A jeśli korzystacie z systemu Window, spróbujcie WinX MediaTrans, który umożliwia na dwa sposoby import i eksport muzyki zdjęć i filmów pomiędzy iPhone'em, iPadem a komputerem PC z Windows. Jeśli zaś chodzi o zarządzanie zdjęciami i filmami WinX MediaTrans pozwala na łatwe ich edytowanie oraz transfer z iPhone'a na PC bez tracenia czasu czy miejsca.

WinX MediaTrans

Łatwo zarządzaj muzyką zgromadzoną na iPhonie i iPadzie

Funkcja "przeciągnij i upuść" pozwala użytkownikom łatwo tworzyć czy edytować muzyczne listy odtwarzania bezpośrednio na ich urządzeniach, program wspiera także korekcję informacji o piosence czy albumie.

Przewodnik: jak backupować dane z iPhone'a za pomocą MacX MediaTrans przed przesiadką na iPhone'a 7

Poniżej przedstawiamy, w jaki sposób za pomocą MacX MediaTrans przenieść piosenki z iPhone'a na Maca. Przenoszenie zdjęć i filmów z iPhone'a na Maca odbywa się tak samo. Poniższy sposób działać będzie także w wersji programu dla systemu Windows.

MacX Media Trans

Krok 1. Pobierz darmowy program do przenoszenia danych z iPhone'a na Maca.

Pobierz za darmo MacX MediaTrans i uruchom go. Podłącz iPhone'a do komputera Mac kablem USB, a następnie kliknij w ikonę "Music", a przejść do odpowiedniego widoku.

Krok 2. Wybierze pliki muzyczne na iPhonie

W widoku "Music" prezentowane są wszystkie piosenki i listy odtwarzania znajdujące się na iPhonie. Wybierz te, które chcesz przenieść z iPhone'a na Maca.

Krok 3. Skopiuj muzykę z iPhone'a na Maca

Kliknij w przycisk "Export" znajdujący się w lewej, górnej części okna program, a muzyka z iPhone'a będzie przesłana na komputer.

Jak widać, stworzenie backupu danych z iPhone'a SE/6s/6/5s/5 przed aktualizacją systemu do iOS 10 lub przesiadką na iPhone'a 7 jest proste. Teraz pozostaje czekać tylko na to co przyniesie ten model, którego z pewnością zobaczymy już jesienią.

Zwróćcie także uwagę na to, że zarówno MacX MediaTrans jak i WinX MediaTrans dostępne są w testowych wersjach trial, a jeśli będziecie chcieli zaopatrzyć się w pełną wersję z dożywotnimi aktualizacjami, możecie skorzystać z atrakcyjnej promocji, płacąc obecnie 29,95 zamiast 59,95 dolarów!

50% rabat na pełną wersję MacX MediaTrans. Dożywotnia licencja na dwa komputery Mac. Jedynie 29,95 dolarów za WinX MediaTrans z dożywotnimi aktualizacjami.

Źródło: informacja sponsorowana