Popularność kręcenia wideo z użyciem iPhone'a ciągle rośnie, a producenci akcesoriów prześcigają się w coraz to nowszych dodatkach. Stabilizator firmy FeiyuTech o symbolu G4 Pro jest urządzeniem, które ma służyć do uzyskania stabilnych nagrań w trakcie dynamicznych scen. Dzisiaj przedstawię wam czwartą generację, która to została ulepszona przez producenta względem poprzednika o parę nowych funkcji, które mogą okazać się bardzo przydatne.

FeiyuTech G4 Pro

Zawartość zestawu i jakość wykonania

W zestawie oprócz samego stabilizatora dostajemy cztery akumulatory (o pojemności 900 mAh) wraz z ładowarką, przewód USB i przeciwciężary (ciężki, lekki i 1-milimetrowy), które służą do skalibrowania urządzenia w zależności od modelu iPhone'a.

FeiyuTech G4 Pro

Wykonanie i materiały urządzenia naprawdę robią wrażenie. Wszystko jest perfekcyjnie dopasowane i wykonane pomimo faktu, że firma FeiyuTech jest z Chin. Każdy elementy jest bardzo dobrze przemyślany i zaprojektowany. Mechanizmy chodzą bardzo płynnie i bezszelestnie.

Funkcjonalność

Gimbal FeiyuTech G4 Pro jest wyposażony w system zatrzaskowego mocowania iPhone'a. Na uchwycie widoczny jest biały przycisk LED - naciskając go, możemy przełączać się pomiędzy pięcioma trybami: Pan Following, Tilt and Pan Following, All Axis Lock, Inverted oraz Standby. Możemy zablokować naszego iPhone'a w jednej pozycji wzdłuż trzech osi (ruchu panoramicznego, przechyłu wzdłużnego, przechyłu bocznego) lub wybrać tryb, w którym będzie płynnie podążać za ruchami uchwytu. Stabilizator da się swobodnie obsługiwać jedną ręką. Warto zwrócić uwagę, że gimbal został wyposażony w mocowanie dla statywu, które umieszczono na spodzie .

FeiyuTech G4 Pro

FeiyuTech G4 Pro

FeiyuTech G4 Pro

FeiyuTech G4 Pro

Tryby stabilizatora

Pierwszy to tryb Pan Following unieruchamia osie przechyłu (wzdłużnego i bocznego), dzięki czemu iPhone ruchem panoramicznym łagodnie podąża w kierunku wyznaczanym przez uchwyt. Tryb Tilt and Pan Following unieruchamia oś przechyłu bocznego, dzięki czemu iPhone łagodnie poddaje się nadawanym przez uchwyt ruchom panoramicznym i przechyłom wzdłużnym. Tryb All Axis Lock unieruchamia osie przechyłów i ruchu panoramicznego, zatrzymując iPhone'a w pozycji, w której znajdował się w momencie włączenia tego trybu. Tryb Inverted umożliwia ustawienie gimbala do góry nogami (to odwrócona wersja trybu Pan Following). Ostatnim trybem jest Standby - wyłącza on silnik urządzenia, pozostawiając stabilizator w stanie gotowości.

Poniżej wklejam film nakręcony podczas wakacji z użyciem iPhone'a 6 oraz wyżej opisywanego stabilizatora.

Podsumowanie

Stabilizator FeiyuTech G4 Pro to zdecydowanie bardzo dobry sprzęt. Dobrze wykonany, solidny. Jeśli ktoś zamierza zacząć swoją przygodę z wideo i nie zraża go cena prawie trzystu dolarów, to jest to świetny wybór. Urządzenie po prostu działa i według mnie spełnia swoje zadanie w stu procentach.

Cena: 299,95 $

Więcej informacji na stronie producenta: www.feiyu-tech.com


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019