Nowa gra Nintendo na smartfony – Pokémon GO – robi furorę na całym świecie. Niestety Japończycy udostępniają ją graczom z kolejnych części globu stopniowo, przez co wspomniana wyżej produkcja nie pojawiła się jeszcze w polskim App Store. Na szczęście problem ten da się rozwiązać.

Jeżeli nie możecie się doczekać pogrania w Pokémon GO, a czekanie na polską premierę gry nie jest dla Was rozwiązaniem, to możecie pobrać tę produkcję z amerykańskiego lub australijskiego App Store przy użyciu nowego konta. W celu założenia go musimy otworzyć App Store na iPhonie, zjechać na sam dół pierwszej strony, kliknąć w adres swojego maila i wybrać opcję Sing Out. Teraz należy otworzyć link prowadzący do Pokémon GO i wybrać Get a następnie Install oraz Utwórz nowy Apple ID.

Teraz wybieramy United States, potwierdzamy dwa razy klikając w Agree, podajemy swojego maila (innego, niż ten z polskiego Apple ID), hasło, ustalamy pytania kontrolne (dla nieznających angielskiego pomocny będzie Google Translate) , podajemy dodatkowego maila, datę urodzenia i wyłączamy subskrypcję. Przy karcie zaznaczamy none, podajemy amerykański adres (to kwestia problematyczna, może macie rodzinę w USA), amerykański telefon i tyle. Po zweryfikowaniu maila będziecie mogli pobrać aplikację. Po pobraniu gry można zalogować się ponownie na polskie Apple ID.

Pamiętajcie cały czas o przestrzeganiu umowy licencyjnej z Apple. Zachęcam do przeczytania jej przed przystąpieniem do opisanej wyżej procedury. Redakcja MyApple nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne naruszenia ze strony czytelników.


Pokémon GO można już pobrać z polskiego App Store