Jak dotąd ciemny tryb w OS X, wprowadzony wraz z premierą systemu 10.10 Yosemite, ograniczał się do górnego paska menu i docka. Możliwe, że w przyszłości zostanie on rozszerzony na cały interfejs użytkownika.

Wskazują na to efekty uzyskane przez jednego z deweloperów testujących betę macOS Sierra. Udało mu się aktywować ciemny wygląd niektórych aplikacji, jak choćby Preferencji Systemowych czy przeglądarki Safari. Zrzuty ekranu, prezentujące ten efekt, opublikował on następnie na Twitterze, nie podając jednak szczegółów dotyczących tego, jak udało mu się go uzyskać.

macOS Sierra dark mode

O ciemnym trybie mówi się od jakiegoś czasu w przypadku systemu iOS. W testowej wersji iOS 10 niektóre z aplikacji, jak na przykład Zegar, posiadają ciemny interfejs użytkownika. Co więcej innemu deweloperowi udało się go także aktywować w aplikacji Ustawienia. Możliwe, że Apple zamierza wprowadzić go w obu systemach, o co z resztą od dawna proszą użytkownicy. Nie ma jednak żadnej pewności, że pojawi się on już w iOS 10 i macOS Sierra.

macOS Sierra dark mode

macOS Sierra dark mode

Apple, jak zwykle w takich przypadkach, nie wypowiada się na ten temat.

Źródło: 9To5Mac za Guilherme Rambo