Dwa tygodnie temu Krystian, a wcześniej Dawid opisywali lokalizator Chipolo. Od razu pomyślałem, że to coś, co powinienem kupić dla swojej żony, która wiecznie szuka kluczy i torebki 😉

Żeby było ciekawiej, postanowiłem znaleźć produkt innego producenta o podobnej funkcjonalności, aby móc go przedstawić na blogu... i padło na Lapa 2, która dostępna jest w ZGSKLEP.

Co to w ogóle jest?

Lapa 2 to małe (niewiele większe od monety 5 zł) urządzenie, które możemy przyczepić lub włożyć do czegoś, co często gubimy, np. kluczy, portfela, a nawet psa.

Lapa 2

Lapa 2 BMW klucze

Po co nam to?

Już odpowiadam. Lapa 2:

  • pomoże odnaleźć zawieruszoną rzecz;

  • zapobiegnie pozostawieniu plecaka, torby czy portfela;

  • pozwoli zlokalizować telefon;

  • umożliwi odnalezienie zagubionej rzeczy, nawet jeśli nie będzie w zasięgu Bluetooth;

Ponadto urządzenie jest wodoszczelne i wstrząsoodporne.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Lapa 2 ma wymienną baterię (CR 1632), co nie zawsze jest spotykane w podobnych urządzeniach.

Bateria Lapa 2

Jak to działa?

Działanie Lapa 2 opiera się na komunikacji poprzez Bluetooh 4.0. Wystarczy więc zainstalować odpowiednią aplikację, dodać urządzenie do monitorowania i gotowe...

Teraz gdy nie będziemy wiedzieli, gdzie położyliśmy klucze, wystarczy w aplikacji wywołać odpowiednie urządzenie, a ono zacznie wydawać dźwięki, po których szybko odnajdziemy zgubę

Lapa 2 może również zostać ustawiona w tryb pilnowania i jeżeli oddalimy się (lub nasza rzecz oddali się bez naszej wiedzy) od plecaka, torby czy portfela, to i telefon i Lapa zaczną wydawać dźwięki informujące nas o tym, że oba urządzenia oddaliły się od siebie, co może uchronić nas przed pozostawieniem np. dokumentów w domu.

Nasze lokalizatory możemy udostępniać także innym zaufanym osobom, żeby i one mogły je odnajdywać.

Najciekawszą funkcją Lapa 2 jest możliwość zaznaczenia, że coś zgubiliśmy i inni użytkownicy mogą pomóc nam to odnaleźć... wystarczy że zagubiony przedmiot znajdzie się w zasięgu innego użytkownika, a otrzymamy informację o lokalizacji naszej rzeczy

Funkcje Lapa 2

Podsumowanie

Ten mały gadżet to idealne rozwiązanie nie tylko dla zapominalskich, ale dla nas wszystkich, bo to nie tylko lokalizator kluczy, ale także urządzenie podnoszące bezpieczeństwo naszych – często bardzo wartościowych – rzeczy.

Lapa 2 dostępna jest w cenie 129zł za sztukę.

Na koniec zapraszam do obejrzenia filmu promocyjnego producenta, na którym zostały przedstawione wszystkie najważniejsze funkcje.