Chiński serwis napraw Rock Fix udostępnił w serwisie Weibo zdjęcia przedstawiające tackę na dwie karty nano SIM. Ma ona stanowić jeden z komponentów iPhone'a 7, którego premiery można spodziewać się już we wrześniu. Według ostatnich informacji, produkcja tego urządzenia rozpoczęła się już w zakładach firmy Pegatron.

Zastosowanie technologii Dual SIM pozwoliłoby użytkownikom smartfonów Apple na korzystanie z usług dwóch operatorów sieci komórkowej jednocześnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu jedno urządzenie obsługiwałoby przykładowo numer służbowy i prywatny danego konsumenta.

Apple nie byłoby pierwszym producentem smartfonów, który zdecydowałby się na wprowadzenie technologii Dual SIM do swoich urządzeń. Podobny krok postawiło już wcześniej Sony oraz Motorola, a także wielu chińskich producentów. Niewykluczone, że popyt na tego typu rozwiązania jest wysoki właśnie w Państwie Środka, którego mieszkańcy są ważną grupą docelową dla Apple.

Warto na koniec dodać, że wspomniany wyżej serwis udostępnił wcześniej w Sieci zdjęcia przedstawiające kość flash o pojemności 256 GB oraz podwójną kamerę. Oba te podzespoły mają trafić do kolejnej generacji iPhone'ów. Czy tak będzie też w przypadku tacki na dwie karty SIM? Odpowiedź na to pytanie uzyskamy prawdopodobnie we wrześniu.

Źródło: MacRumors