Zbliżające się konferencje produktowe to płodny okres dla Martina Hajka, tworzącego na bazie dostępnej wiedzy wizualizacje 3D przyszłych produktów Apple. Po kolejnej wizji iPhone'a 7 przyszedł czas na MacBooka Pro z dotykowym panelem OLED zamiast klawiszy funkcyjnych i czterema gniazdami USB-C.

Wspomnieć wypada, że wcześniejsza jego wizja nowych MacBooków Pro była radykalnie odmienna od obecnej linii tych komputerów. Najnowsze grafiki pokazują maszynę zdecydowanie bliższą obowiązujące w Apple stylistyce.

MacBook Pro OLED

Nowy MacBook Pro według Hajka posiadać będzie klawiaturę i gładzik identyczne z tymi montowanymi w 12-calowych MacBookach oraz cztery porty USB-C. To jednak, co w jego wizji jest najbardziej interesujące, to wspomniany już dotykowy panel OLED, który zastąpić ma rząd klawiszy funkcyjnych. Jego zawartość zmieniać się ma w zależności od uruchomionej aplikacji. Na przygotowanych przez niego grafikach zobaczyć można m.in. ikony aplikacji Spotify, aktywnego asystenta Siri oraz ikony tradycyjnych klawiszy funkcyjnych, które wspomniany panel ma zastąpić.

MacBook Pro OLED

MacBook Pro OLED

MacBook Pro OLED

MacBook Pro OLED

Przypomnijmy, że o takim komputerze mówi w swoich prognozach Ming-Chi Kuo, analityk agencji KGI Securities. W sieci pojawiło się także zdjęcie obudowy z wycięciem sugerującym obecność panelu OLED zamiast klawiszy funkcyjnych.

Źródło: Martin Hajek