Od kiedy smartfony goszczą w kieszeniach zwykłych użytkowników, popularność zdobyły również powerbanki. Od kilku lat korzystam z różnych tego typu akcesoriów i ciężko jest zauważyć jakiś znaczący postęp w tej kategorii urządzeń. Poszczególni producenci starają się wyróżnić ciekawym wzornictwem czy dodatkowymi funkcjami (np. latarką), ale czasami trafić można na powerbank wyróżniający się… pojemnością.

ibattz BattStation Optimus 20400 – bo o nim mowa – może pochwalić się pojemnością 20400 mAh, co jest wartością dwukrotnie większą od powerbanków, które do tej pory używałem. Sam producent obiecuje, że naładujemy nim 8 razy smartfona - postanowiłem go zatem przetestować i wyniki bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Naładowany w pełni Optimus pozwolił mi na jednym wyjeździe ładować wszystkie smartfony jakie ze sobą miałem:

  • 3 razy iPhone 6s

  • 2 razy iPhone 6

  • 2 razy Samsunga Galaxy Ace 3

  • 2 razy Samsunga Galaxy S3

(co daje razem 9 pełnych ładowań)

Podczas 3-dniowego wyjazdu nie musiałem ani razu skorzystać z dodatkowych źródeł zasilania.

ibattz Optimus cechuje się nienagannym wyglądem, bardzo dobrą jakością wykonania (całość pokryta jest miłą w dotyku i poprawiającą trzymanie gumą), dwoma wyjściami USB (standardowe 1A oraz 2.1A), funkcją latarki oraz wysokiej jakości ogniwami firmy Panasonic.

ibattz optimus battstation powerbank

Wyjście 2.1A może posłużyć nam do szybkiego ładowania smartfona lub naładowania iPada.

Powerbank Optimus 20400 dystrybuowany w Polsce jest poprzez eXtremeMem a kupić go możecie za około 490zł w kilku różnych sklepach internetowych co może wydawać się dużo jednak sprzęt jest wart swojej ceny.