Od początku istnienia, firma Parrot znana jest użytkownikom z wysokiej jakości produktów. Większość pewnie kojarzy ją z dronów, ale to nie jedyny ich asortyment. Jednym z ciekawszych urządzeń jest samochodowy zestaw głośnomówiący MINIKT Neo 2 HD oparty o technologię Bluetooth z funkcją sterowania głosowego i jakością rozmów HD.

Parrot MINIKIT Neo 2 HD

Design i budowa

Parrot MINIKT Neo 2 HD wykonany jest z wysokiej jakości plastiku o wysokiej wytrzymałości i ma bardzo ciekawy elegancki design. Całość przypomina duży klips, który zaczepiamy o osłonę szyby. Dostępne są cztery warianty kolorystyczne - z niebieskim, czarnym, czerwonym i zielonym akcentem. Duża i płaska część to głośnik a na zagięciu widnieje czuły mikrofon. Włącznik połączony z guzikiem sprawdzenia stanu naładowania umieszczono z lewej strony urządzenia, a z prawej port ładowania (poprzez USB). W centralnym miejscu mamy pokrętło, które służy nam do poruszania się po menu głosowym oraz do regulacji głośności. Po bokach pokrętła umieszczono przyciski do odebrania lub odrzucenia połączenia. Są one oznaczone intuicyjnymi kolorami - zielonym i czerwonym.

Parrot MINIKIT Neo 2 HD

Parrot MINIKIT Neo 2 HD

Parrot MINIKIT Neo 2 HD

Jakość rozmów

Parrot MINIKT Neo 2 HD jest chyba jednym z najlepszych urządzeń tego typu. Głośnik gwarantuje naprawdę dobrą jakość rozmowy - mikrofon również jest wysokiej klasy. Osoba z którą rozmawiamy nie jest w stanie rozpoznać czy rozmawiamy przez telefon czy zestaw. Usuwa on szumy z otoczenia i bardzo dokładnie wyłapuje każde słowo. Jak już wcześniej pisałem pokrętłem w trakcie rozmowy możemy dostosować poziom głośności urządzenia.

Za jakość całego systemu odpowiada masa różnych rozwiązań jak głośnik 3W, mikrofon wielokierunkowy, redukcja szumów Parrot NR3 i Full duplex. Wszystko to sprawia, że rozmowy prowadzone przez MINIKT Neo 2 HD to prawdziwa przyjemność.

Czas rozmów i czas czuwania

W zestawie MINIKT Neo 2 HD umieszczono litowo-jonową baterię o pojemności 1000 mAh. Urządzenie umożliwia 10 godzin rozmowy, a w trybie czuwania wytrzyma do 6 miesięcy. Przy moim użytkowaniu wystarczy ładować go co tydzień - uważam, że to przyzwoity wynik. Warto wspomnieć, że do zestawu producent dorzuca nam zgrabną ładowarkę samochodową USB i ponad metrowy kabel. Pełne ładowanie wynosi około 3 godzin.

Funkcjonalość

Obsługa zestawu jest bardzo prosta – pokrętło odpowiada za poruszanie się po menu, zielony i czerwony przycisk akceptuje lub anuluje operację. MINIKT Neo 2 HD mówi nam, którą opcje wybieramy. Ciekawostką jest funkcja nazwana “magiczne słowa” oraz funkcje obsługi głosowej. Magiczne słowa odpowiadają za głosowe odrzucenie lub odebranie połączenia – telefon dzwoni a urządzenie informuje nas o połączeniu przychodzącym, po czym mówimy “odbierz” lub “odrzuć”. Parując telefon z urządzeniem, przesyłamy do niego swoją listę kontaktów – dzięki temu bez użycia dłoni możemy wybrać rozmówce i rozpocząć połączenie. Wystarczy powiedzieć "MINIKIT" a urządzenie zapyta nas, do kogo chcielibyśmy zadzwonić. System naprawdę działa i to z bardzo dużą precyzją.

Dodatkowym atutem jest aplikacja dla iOS oraz Android, która pozwoli na konfigurowanie urządzenia przy przez nasz telefon. Z programem dostajemy dodatkowe możliwości – możemy np. ustawić “czas jazdy” (urządzenie przypomni nam o tym, że powinniśmy zrobić sobie przerwę). Aplikacja ułatwi nam też odnalezienie samochodu na parkingu - w chwili gdy tracimy zasięg Bluetooth za pośrednictwem GPS'u w telefonie, zapisuje nasze położenie. Zestawu można również używać jak zwykłego głośnika – możemy puścić muzykę w trakcie jazdy z naszego smartfona.

Przemyślanym rozwiązaniem jest też tryb Dual Parrot dzięki, któremu możemy połączyć dwa różne telefony (np. telefon pasażera) z naszym zestawem i to jednocześnie.

Parrot MINIKIT Neo 2 HD

Podsumowanie

Parrot MINIKT Neo 2 HD to sprzęt, który po prostu działa. Ciężko w nim wskazać jakieś minusy - spełnia swoje zadanie w 100%. Bardzo estetyczny design i dobra jakość materiałów stawia ten produkt w czołówce. Osobiście towarzyszy mi w każdej podróży, a jego mobilność sprawia, że mogę zamontować go przesiadając się do innego auta. W skali szkolnej dostaje u mnie "piątkę z plusem".

Dodatkowym, miłym akcentem jest zestaw z dołączonym uchwytem samochodowym na telefon - Parrot Windframe. Uchwyt wpinamy w kratkę nawiewu. Trzyma się bardzo stabilnie, a ogumowane elementy nie drapią nam smartfona. Jak pisze producent - do uchwytu możemy włożyć wszystkie telefony i urządzenia o szerokości nie przekraczającej 5 cali.

Parrot MINIKIT Neo 2 HD

Parrot MINIKIT Neo 2 HD

Wielkie podziękowania dla firmy Amervox (oficjalny dystrybutor produktów marki Parrot), która przekazała nam do testów zestaw MINIKT Neo 2 HD.


Dla wszystkich czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszytkie akcesoria marki SPIGEN.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: spigen719 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

10% kupon ważny jest do 31 lipca 2019