Jak poinformowało Google, jeszcze w tym roku przeglądarka Chrome będzie domyślnie blokować materiały wykorzystujące Adobe Flash na stronach internetowych. Użytkownik otrzyma możliwość uruchomienia ich ręcznie, jednak w preferowanych ustawieniach firma z Mountain View postawi na HTML5.

Zmiany w Google Chrome mają zostać udostępnione użytkownikom w czwartym kwartale tego roku. Choć treści na stronach internetowych będą wyświetlane domyślnie w HTML5, to w sytuacji gdy nie będzie to możliwe, przeglądarka internetowa zapyta użytkowników, czy wyświetlić materiały we Flashu. Dostaną oni jednak możliwość ustawienia listy ze stronami, na których rozwiązanie Adobe ma być domyślnie włączone.

Warto dodać, że zmiany w Google Chrome nie są jedynymi, które mają pomóc w całkowitym „oczyszczeniu” internetu z Flasha. Siedem miesięcy temu firma z Mountain View wprowadziła nowe zasady dotyczące reklam korzystających z tego rozwiązania. Na koniec pozwolę sobie przypomnieć o naszym poradniku, który instruuje, jak odinstalować Adobe Flash z Safari.

Źródło: The Verge