Ta wiadomość powinna ucieszyć wszystkich deweloperów aplikacji. Według najnowszych informacji, Apple skróciło proces weryfikacji zgłaszanych do App Store programów do jednego dnia.

Warto zaznaczyć, że twórcy aplikacji musieli do tej pory czekać na zatwierdzenie swoich produkcji średnio ponad osiem dni. Anglojęzyczny program MyApple Magazine był weryfikowana przez Apple kilka miesięcy, o czym pisał kilka tygodni temu na blogu Krystian Kozerawski.

Niewykluczone, że za zmiany w procesie weryfikacji zgłaszanych aplikacji odpowiada Phil Schiller, który pod koniec ubiegłego roku przejął po Eddym Cue obowiązki związane z App Store. Pomaga mu w tym stuosobowa grupa zarządzana przez Todda Terisiego - byłego lidera platformy iAd.

Czas pokaże czy wprowadzone przez Apple zmiany nie odbiją się negatywnie na poziomie aplikacji w App Store oraz bezpieczeństwie korzystających z nich użytkowników. Jak pokazuje przykład Google Play, krótki czas weryfikacji programów nie zawsze idzie w parze ze skrupulatnością dotyczącą sprawdzania ich jakości.

Źródło: Cult of Mac