Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, amerykańska firma Amazon zaprezentowała nowy czytnik ebooków. Model Oasis trafi do sprzedaży 27 kwietnia w cenie wynoszącej 289,99 euro. Jest to najcieńszy i najlżejszy Kindle firmy Jeffa Bezosa, a ponadto charakteryzuje się on najdłuższym czasem pracy na baterii oraz najjaśniejszym podświetleniem o najszerszym zakresie.

Kindle Oasis charakteryzuje się odmienioną bryłą w stosunku do poprzednich modeli. Zastosowano w nim 6-calowy ekran dotykowy o gęstości pikseli wynoszącej 300 PPI, ale i przyciski pozwalające na szybką zmianę stron. Podobne rozwiązanie pojawiło się wcześniej w modelu Voyage. Będąc już przy e-inkowej matrycy warto dodać, że jest ona w nowym czytniku Amazonu podświetlana dziesięcioma diodami o szerokim zakresie regulacji.

amazon kindle oasis

Z myślą o Kindle Oasis powstało nowe etui z wbudowanym akumulatorem. Po umieszczeniu czytnika w akcesorium użytkownik będzie mógł z niego korzystać przez miesiące. Do tej pory Amazon mówił w przypadku innych modeli o kilku tygodniach pracy na baterii, lecz nowe rozwiązanie połączone z technologią ograniczenia konsumpcji energii elektrycznej pozwoliło wydłużyć ten czas.

amazon kindle oasis

Warto dodać, że wbrew wcześniejszym plotkom, Kindle Oasis nie jest wodoodporny. Względem konkurencyjnych rozwiązań brakuje mu również automatycznej regulacji oświetlenia, która znalazła zastosowanie chociażby w zeszłorocznym modelu Voyage. Na koniec warto przytoczyć wymiary urządzenia - 143 x 122 x 3.4-8.5 mm. Więcej informacji o czytniku można znaleźć na stronie internetowej producenta. Urządzenie można będzie zamówić do Polski przez niemiecki oddział sklepu.