Urządzenie Apple mają opinię niezawodnych, ale w rzeczywistości zdarzy im się czasami zawiesić, szczególnie gdy testujemy wersje beta nowych systemów operacyjnych. Jeżeli ekran dotykowy oraz przyciski albo myszka i klawiatura nie reagują, pozostaje nam zrestartować urządzenie.

W przypadku iPhone'a, iPoda Touch oraz iPada konieczne będzie jednoczesne naciśnięcie przycisków Początek oraz ON/OFF. Ten pierwszy znajduje się z przodu urządzenia pod ekranem, a drugi, w zależności od urządzenia, na górze lub z prawej strony sprzętu. Oba przyciski, które zaznaczyłem na powyższej grafice kolorem zielonym, należy przytrzymać tak długo, aż na ekranie pojawi się logo Apple. W tym momencie należy je puścić i poczekać, aż urządzenie zostanie uruchomione, a my będziemy mogli je odblokować i znowu z niego skorzystać.

W przypadku komputera Mac należy przytrzymać przycisk uruchamiania na klawiaturze (w przypadku MacBooków) albo samym urządzeniu (w przypadku pozostałych Maców) tak długo, aż komputer się wyłączy. Następnie będzie można uruchomić go ponownie.

Więcej porad z serii Zielone Jabłko