Pamiętacie jak byliście dziećmi i zakopywaliście pudełka lub słoiki z jakąś wiadomością czy przedmiotami, mając nadzieję, że w przyszłości ktoś je odnajdzie? Ja sam kilka takich słoików zakopałem, ale niestety nie pamiętam gdzie. Taka przesyłka w przyszłość nazywana jest Kapsułą Czasu i zostawiają ją często nie tylko dzieci – cztery takie kapsuły zostały wysłane przez ludzi w przestrzeń kosmiczną.

Pomysł na Kapsułę Czasu został rownież wykorzystany w filmie Zapowiedź(Knowing) z 2009 roku, a dziś każdy z nas przy pomocy smartfona może stworzyć własną wiadomość i wysłać ją w przyszłość dzięki aplikacji psoon stworzonej przez Polaków. Tyle wstępu... wyślijmy coś do przyszłości :-)

Na początek musimy pobrać aplikację z App Store lub Google Play. Z oczywistych względów przetestuję aplikację przeznaczoną dla systemu iOS ;-)

psoon send messages to the future

Zaraz po uruchomieniu aplikacji zostanie nam wyświetlona krótka animacja tłumacząca całą ideę, którą jeśli chcemy, to możemy pominąć

Kolejnym krokiem jest zarejestrowanie się. Podczas rejestracji zostaniemy poproszeni o podanie numeru telefonu (nr. będzie naszym loginem) oraz hasła do nowo utworzonego konta, kodu, który otrzymamy smsem oraz adresu email (który będzie pomocny w przypadku, gdybyśmy zapomnieli hasła do konta). Ponadto zostaniemy poproszeni o pozwolenie na otrzymywanie notyfikacji

psoon send messages to the future

psoon send messages to the future

Na koniec pozostaje nam uzupełnienie profilu i odczytanie pierwszej wiadomości, którą otrzymamy automatycznie od twórców aplikacji ;-)

psoon send messages to the future

Teraz możemy zaczynać tworzyć i wysyłać wiadomości w przyszłość!

Wszystko jest dziecinnie proste. Aplikacja prowadzi nas krok po kroku. Najpierw podajemy datę i godzinę w jaką chcemy wysłać naszą wiadomość, następnie możemy dodać treść która składać się może z tekstu, zdjęć, filmów oraz wiadomości audio. Ostatni krok to wybranie do kogo wiadomość ma zostać wysłana (do pojedynczej osoby, do grupy osób lub publicznie).

psoon send messages to the future

Wybierając wiadomość publiczną otrzymamy specjalny kod. To rodzaj klucza, który identyfikuje naszą wiadomość. Wystarczy go wpisać w aplikacji (po kliknięciu w ikonkę zamka w lewym górnym rogu) aby móc odczytać wiadomość ale będzie to możliwe dopiero gdy nadejdzie odpowiedni czas, który ustalił nadawca wiadomości.

Moją wiadomość do Was znajdziecie pod kodem 33785569

W momencie gdy ktoś skorzysta z kodu naszej wiadomości otrzymujemy powiadomienie i informację o tym fakcie.

psoon send messages to the future

Na pierwszy rzut oka aplikacja wydaje się być przeznaczona głównie do zabawy, ale po chwili zastanowienia myślę, że wielu z Was znajdzie dla niej zastosowanie dużo bardzie poważne. Np. wiadomość do własnych dzieci, którą będą mogły odczytać dopiero w dniu swoich 18-tych urodzin ;-) Dajcie znać w komentarzach jakie wykorzystanie psoona widzicie dla siebie.

Aplikacja dostępna jest za darmo w App Store oraz w Google Play