Według najnowszych informacji, Apple porzuciło częściowo Amazon Web Services na rzecz Google Cloud Platform. Infrastruktura sieciowa stworzona przez firmę z Mountain View zostanie wykorzystana do obsługi iCloud i innych usług chmurowych. Nowo zawarta umowa została wyceniona na 400-600 milionów dolarów.

Do tej pory usługi sieciowe Apple były w dużej mierze obsługiwane przez Microsoft Azure oraz wspomniane już wyżej Amazon Web Services. Na ten moment nie wiadomo jednak, jak duży udział przypadnie tym firmom po podpisaniu umowy z Google i całkowitym wdrożeniu zmian.

Firma z Mountain View zatrudniła w zeszłym roku Dianne Greene – założycielkę VMWare – która ma jej pomóc w rozwinięciu biznesu opartego na usługach sieciowych. Do tej pory Google było trzecim graczem na rynku, jednak amerykański producent chce, aby Cloud Platform przynosiło większe zyski niż będące z zakresie jego działalności rozwiązania związane z reklamami. Warto na koniec dodać, że w zeszłym tygodniu Amazon Web Services opuścił Dropbox, a miesiąc temu przejście do Google Cloud Platform zapowiedziało Spotify.

Źródło: 9TO5MAC