Nintendo to od dłuższego czasu kolos na glinianych nogach. Japoński producent stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości świata gier, ale został on zdominowany zarówno na rynku produkcji konsolowych, jak i mobilnych. W pierwszym przypadku firmę z Kyoto zdeklasowała konkurencja w postaci Sony i Microsoftu, a w drugim smartfony i tablety. Japończycy mają jednak plan, który ma pomóc Nintendo odzyskać dawny blask... i dochody.

Według najnowszych plotek, już w lecie zobaczymy nową konsolę japońskiej firmy – Nintendo NX – która rozpocznie erę dziewiątej generacji konsol, do której prawdopodobnie jeszcze przez kilka lat nie wejdzie ani PlayStation ani Xbox. Z punktu widzenia użytkowników sprzętu Apple, ważniejsze są jednak plany producenta związane z rynkiem mobilnym, a konkretnie ze smartfonami i tabletami.

Produkcja Miitomo trafi do App Store już 17 marca i będzie to pierwsza gra mobilna Nintendo wydana na inne urządzenia, niż przenośne konsole Japończyków. Aplikacja pozwoli na komunikację ze znajomymi, której ma towarzyszyć wirtualna rozgrywka. Niestety producent nie zdradza zbyt wielu informacji na temat gry. Co więcej, Miitomo najprawdopodobniej trafi w pierwszej kolejności tylko do japońskiego App Store i Google Play, a na światową premierę będziemy musieli jeszcze poczekać. Warto jednak dodać, że jeszcze w tym roku na smartfony i tablety trafi druga gra Nintendo, która ma być grą bogatą w postaci z uniwersum stworzonego przez firmę z Kyoto. W 2017 r. zobaczymy zaś kolejne produkcje.


Aktualizacja - 30 marca, 2016 r.

Miitomo trafi do App Store i Google Play w kolejnych państwach. Nintendo nie wymienia jednak wśród nich Polski udostępniając jedynie listę regionów, w których gra może się pojawić. Na ten moment nie wiadomo, czy dołączy do nich Polska, jednak produkcja Japończyków trafi do szerszego grona odbiorców już w najbliższy czwartek - 31 marca. Ponieważ gra jest darmowa, będzie można ją pobrać zmieniając lokalizację w App Store.

Źródło: toucharcade, Nintendo