Technologia "smart", czyli tzw. urządzeń inteligentnych, zaczyna wkraczać do naszego życia coraz częściej i szybciej. Przykładów tego typu urządzeń jest mnóstwo od zegarków, wag, termometrów oraz różnego rodzaju urządzeń pomiarowych przez systemy inteligentnych domów na piekarnikach kończąc. Jak widać amerykańscy inżynierowie nie próżnują i dzięki temu mamy kolejny produkt "smart" – kłódkę Noke.

kłódka

O produkcie

Noke jest kłódką z wbudowanym modułem Bluetooth 4.0, dzięki któremu za pośrednictwem urządzeń z takimi sytemami jak: iOS, Android oraz Windows Phone możemy ją otwierać i zamykać oraz wykonać szereg innych czynności, które nadają temu prostemu przedmiotowi status "smart". Brak tradycyjnego klucza jest naprawdę czymś fantastycznym - wystarczy wyjąć z kieszeni nasz smartfon, który mamy zawsze przy sobie i użyć dedykowanej aplikacji by otworzyć kłódkę.

Funkcje i zastosowanie

Oprócz generalnej funkcji otwierania i zamykania kłódki za pośrednictwem smartfona możemy np. przypisać dostęp do niej kilku innym osobom. Jest to naprawdę rewelacyjne rozwiązanie w firmie. Nie musimy myśleć o dorabianiu kluczy dla pracowników, noszeniu ich ze sobą czy przypadkowym zgubieniu.

Kolejną ciekawą funkcją jest organizacja wielu kłódek. Dzięki aplikacji nie musimy nosić tuzina kluczy ze sobą - każdą kłódkę możemy przypisać do swojego konta i otwierać je wszystkie po kolei klikając w ekran telefonu. Aplikacja rejestruje także każde otwarcie i zamknięcie kłódki, dzięki czemu mamy dostęp do historii. Wiemy kto ją otwierał, jakiego dnia i o której godzinie - kolejne świetne zastosowanie. Gdyby tego było mało kłódka Noke zapamiętuje nasze położenie (przy otwarciu i zamknięciu) wykorzystując moduł GPS wbudowany w naszym telefonie.

Noke naprawdę ułatwia i upraszcza życie. Na codzień korzystam z jednej kłódki, którą przypinam swój jednoślad parkując go w mieście.

kłódka2

kłódka3

kłódka4

Design i wykonanie

Niech ktoś nie myśli, że to kłódka, którą można zniszczyć jednym uderzeniem młotka. Jest ciężka, solidna i o wiele bardziej masywna niż te, które widzimy przy bramach garaży czy piwnic. Kłódka jest oczywiście stalowa a pałąk został utwardzony borem. Noke jest odporna na wodę, wytrzymuje temperatury od -23°C do 65°C dzięki czemu cała elektronika umieszczona w środku jest bezpieczna. W kwestii designu też jest na czym oko zawiesić - całość jest minimalistyczna oraz wykonana bardzo starannie z elementami polerowanej i drapanej stali.

Kłódka zasilana jest standardową baterią 2032, którą znamy z wielu zegarków. Bateria wytrzymuje ponad rok ciągłego użytkowania a aplikacja powiadomi nas gdy nadejdzie czas jej wymiany.

Cena: Noke Padlock - 69.99 Dolarów

Strona producenta: www.noke.com

kłódka i łańcuch

kłódka i iPhone

kłodka i iOS