Ostatnimi czasy głośno jest o amerykańskim raperze. Dwa tygodnie temu informowaliśmy Was, iż Kanye West nie zamierza udostępnić najnowszej płyty w Apple Music. Tym razem piosenkarz „zaskarbił” sobie sympatię rzeszy ludzi, dzięki pewnemu zdjęciu.

Mowa tutaj o fotografi, która znalazła się na portalu Twitter, przedstawiająca film w serwisie YouTube. Jednak diabeł tkwi w szczegółach i baczni internauci dostrzegli pozostałe zakładaki, z których wynikało, jakoby Kanye przeszukiwał torrenty w celu odnalezienia syntezatora „Serum’’. Jest to wtyczka używana wsród producentów muzyki elektronicznej oraz hip-hopowej, stosowana w programach takich jak Logic Pro X.

screen Zaistaniała sytuacja wzburzuła internautów, a także znanego DJ Deadmau5, który jest współwłascicielem firmy, tworzącej Serum. Powstała nawet kampania w której były zbierane pieniądze na zakup wtyczki dla amerykańskiego rapera. Warto zwrócić uwagę, na fakt iż jakiś czas temu West chciał pozwać popularną wyszukiwarkę torrentów „The Pirate Bay”.

Całe to zdarzenie będzie miało pole do użycia dla wszystkich ludzi, którzy uważają, że nie ma nic złego w pobieraniu nielegalnych treści z internetu. W końcu sam Kanye West z tego korzysta. Proponujemy jednak abyście nie sięgali po treści z takich źródeł.