Mimo często pojawiających się aktualizacji aplikacji Facebook dla systemu iOS, program ten nadal nie jest zbyt przyjazny smartfonom - zarówno pod względem wydajności, jak i zużycia energii z akumulatorów. Sprawie postanowił przyjrzeć się Samuel Gibbs z dziennika The Guardian.

Big e97de102 8d25 425b b929 90d0450b613b

W czasie eksperymentu, Gibbs korzystał z serwisu społecznościowego Marka Zuckerberga przez przeglądarkę mobilną Safari. Usunął on ze swojego iPhone'a oficjalną aplikację Facebooka, przez co w ogólnym rozrachunku oszczędzał średnio 15% energii zgromadzonej w akumulatorach smartfona.

Eksperyment Gibbsa trwał tydzień, a ponadto w celu uzyskania większej autentyczności badań dziennikarz poprosił o pomoc kilka innych osób, które również testowały nową konfigurację i zastąpiły Facebooka jego wersją na przeglądarki mobilne. Opublikowane wyniki mogę ponadto potwierdzić osobiście, gdyż korzystam w ten sposób z popularnego serwisu od połowy ubiegłego roku. Wiążą się z tym zresztą inne plusy niezwiązane ze zużyciem energii.

Warto dodać, że stronę Facebook.com można umieścić na Springboardzie w formie ikony. Wystarczy odwiedzić serwis, wejść w menu udostępniania i wybrać opcję Do ekranu początk..

Źródło: The Guardian

Przeczytaj po hiszpańsku