Jedną z domyślnie włączonych w systemie iOS opcji jest wysyłanie potwierdzenia o przeczytaniu danej wiadomości iMessage. W wielu przypadkach jest to użyteczne rozwiązanie, ale czasem chcemy zobaczyć treść wysłanego nam komunikatu bez informowania o tym odbiorcy. Na szczęście istnieją dwa sposoby poradzenia sobie z tym problemem.

Big d3f30216 58e4 4829 bfc1 15957b549914

Pierwszy sposób to permanentne wyłączenie wspomnianej wyżej opcji. W tym celu należy przejść do Ustawień i w zakładce Wiadomości odznaczyć Potwierdzaj odczytanie. Przy pierwszej otrzymanej wiadomości system zapyta nas, czy na pewno chcemy mieć wyłączoną tę funkcję i w przypadku twierdzącej odpowiedzi nasi odbiorcy nie będą już informowani o tym, że odczytujemy ich wiadomości.

Wielu użytkowników nie chce jednak wyłączać wspomnianej wyżej opcji na stałe, a jedynie skorzystać z niej w szczególnych przypadkach. Jest na to sposób, ale mogą go wykorzystać tylko posiadacze iPhone'ów 6s i 6s Plus, gdyż wymaga interfejsu zmodyfikowanego na potrzeby funkcji 3D Touch. Po otrzymaniu wiadomości iMessage musimy zamknąć aplikację Wiadomości, jeżeli jest otwarta w tle. W tym celu dwa razy naciskamy przycisk Home, odnajdujemy kartę z programem i przeciągamy ją do góry. Oczywiście jeżeli nie mieliśmy otwartego widoku konwersacji z danym odbiorcą, to nie musimy tego robić. Kolejnym krokiem jest wejście do aplikacji Wiadomości i lekkie naciśnięcie wiadomości z wykorzystaniem funkcji 3D Touch. W ten sposób odczytamy komunikat od nadawcy, ale system nie poinformuje go o tym fakcie. Należy jednak pamiętać, aby nie naciskać mocno ekranu ani też w niego nie „tapnąć” jeden raz, dlatego też warto wcześniej przećwiczyć to rozwiązanie „na sucho”.

Źródło: OS X Daily

Przeczytaj po hiszpańsku