Dzisiejszy poranek przynosi informacje o ważnych przejęciach na rynku aplikacji i akcesoriów dla urządzeń mobilnych. Dwie znane marki znalazły nowych właścicieli.

SwiftKey, popularna aplikacja klawiatury ekranowej dla urządzeń mobilnych, znana przede wszystkim ze swojego świetnego systemu podpowiedzi uczącego się nowych słów i stylu pisania użytkownika, została kupiona przez Microsoft za 250 milionów dolarów. Twórcy tej świetnej klawiatury dołączą do zespołu badawczego Microsoftu, a zastosowany w tej aplikacji system sztucznej inteligencji z pewnością zostanie zaimplementowany w innych produktach czy usługach firmy z Redmond, w tym prawdopodobnie w rozwijanej przez nią własnej klawiaturze ekranowej Word Flow, która już niebawem ma pojawić się w App Store w wersji dla iOS.

Równie interesującym przejęciem, choć o zdecydowanie mniejszej skali jest kupno przez Zagg - producenta akcesoriów dla urządzeń mobilnych - firmy Mophie, znanej ze swoich zewnętrznych baterii dla smartfonów i tabletów. Zagg kupił Mophie za 100 milionów dolarów.

Źródła: Financial Times, The Verge, Zagg