Do premiery iPhone'a 7 pozostało jeszcze kilka miesięcy, jednak plotki na temat tego urządzenia pojawiają się już teraz z wyjątkowo dużą częstotliwością. Według najnowszych informacji, kolejna generacja smartfonów Apple zostanie pozbawiona wystającej kamery i fug na tylnej obudowie, a ponadto będzie cechować się odświeżonym designem.

Big 89432be0 9882 4e47 8090 67f9c6dab451

iPhone 7 ma swoim wyglądem przypominać najnowsze modele smartfonów Apple. Użytkownicy nie powinni więc oczekiwać stylistycznej rewolucji, która pojawiała się cyklicznie co dwa lata od premiery iPhone'a 4 w 2010 r. Kamera iSight w kolejnym iPhonie ma nie wystawać poza główną bryłę telefonu, jak to miało miejsce w przypadku ostatnich dwóch generacji tego urządzenia. Ma na to pozwolić między innymi technologia przejętej przez Apple firmy LinX, która może również wpłynąć na zastosowanie podwójnej kamery we wspomnianym wyżej urządzeniu.

Niemałe kontrowersje wzbudziło zastosowanie w iPhonie 6 plastikowych fug w tylnej części obudowy, których obecność była konieczna do prawidłowej pracy anteny aluminiowego smartfona. Ponad pół roku temu Apple opatentowało jednak materiał o metalicznym wyglądzie, przez który swobodnie przenikają fale radiowe. Zastosowanie tego rozwiązania przy produkcji nowych urządzeń mogłoby korzystnie wpłynąć na ich warstwę wizualną.

Przeczytaj po hiszpańsku

Źródło: MacRumors